| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 grudnia 2021. Śnieżyca wkroczy na południowy wschód Polski. Spadnie 10-25 cm śniegu

Pogoda na 12 grudnia 2021. Śnieżyca wkroczy na południowy wschód Polski. Spadnie 10-25 cm śniegu

Śnieżyca na krańcach wschodnich i południowo wschodnich Podkarpacia i Lubelszczyzny, rozpogodzenia na południowym zachodzie Polski i słabe opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, punktowo opady marznące wieczorem na zachodzie kraju - zapowiada pogoda w niedzielę 12 grudnia 2021. Najgorsze warunki pogodowe w ciągu najbliższej doby będą panować na krańcach południowo wschodnich, gdzie podejdą opady śniegu związane z niżem. Zapraszamy na szczegóły prognozy pogody.

Śnieżyca zbliżająca się do południowo wschodnich krańców Polski i na zachód Ukrainy. Dane radarowe, godzina 06:20, 12 grudnia

Pogoda na niedzielę 12 grudnia 2021. Śnieżyca na południowym wschodzie Polski. Prognoza opadów śniegu

Pogoda na dziś, niedziela 12 grudnia 2021

W niedzielę przejściowo na południowym zachodzie Polski zaznaczy się klin wyżowy związany z wyżem znad Francji, ale wieczorem zachodnia Polska dostanie się pod wpływ mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Dodatkowo na południowo wschodnich krańcach Polski odczujemy wpływ niżu znad Rumunii, którego strefa zachmurzenia z opadami śniegu sięgnie miejscami Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 12 grudnia 2021. Śnieżyca na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, mamy prognozę opadów śniegu

W niedzielę śnieżyca na krańcach południowo wschodnich Polski

W ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite, z lokalnymi przejaśnieniami. Wyjątek będą stanowić dzielnice południowo zachodnie, gdzie pojawią się rozpogodzenia, zwłaszcza na Dolnym Śląsku i lokalnie na Opolszczyźnie, południu Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 11:00, 12 grudnia 2021

Pogoda 12 grudnia 2021. Prognoza śnieżycy na południowym wschodzie Polski

W ciągu dnia, głównie na wschodzie i południowym wschodzie Podkarpacia oraz na krańcach południowo wschodnich województwa lubelskiego pojawią się opady śniegu, które zaczną mieć charakter ciągły o umiarkowanym natężeniu. Opady będą możliwe przez całą najbliższą dobę, dlatego miejscami może spaść nawet 10-25 cm śniegu, zwłaszcza na obszarze od Bieszczadów przez Ustrzyki Dolne, Krościenko, Arłamów, Kalwarie Pacławską, Przemyśl, Lubaczów po Hrubieszów. Jeszcze więcej śniegu w tym czasie do 25-45 cm spadnie miejscami na zachodzie Ukrainy.

Prognozowana suma opadów śniegu w Polsce, do godziny 09:00, 13 grudnia 2021

Pogoda 12 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południowym wschodzie Polski

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 17:00, 12 grudnia 2021

Pogoda 12 grudnia 2021. Wiemy, gdzie spadnie śnieg. Najnowsza mapa opadów

Ponadto wieczorem oraz w nocy 12/13 grudnia na zachodzie kraju, od województwa zachodniopomorskiego po dolnośląskie miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie opady mogą być marznące. W tym czasie nadal będą możliwe opady śniegu na krańcach południowo wschodnich Polski.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 05:00, 13 grudnia 2021

Pogoda w nocy 12/13 grudnia 2021. Gdzie spadnie śnieg, prognoza śnieżycy

Temperatura najniższa na Podhalu

To będzie kolejny dzień grudnia, gdy w całym kraju nie zanotujemy temperatury dodatniej. Spodziewamy się maksymalnie, od -5/-2 st. C. miejscami na południu Małopolski, -1/1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 2 st. C. miejscami na zachodzie i nad morzem.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 12 grudnia 2021

Pogoda 12 grudnia 2021, temperatura w Polsce

Silny wiatr w Bieszczadach. Ciśnienie stabilne

Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, jedynie na południowym wschodzie z północy. Silniej powieje w Bieszczadach, okresami w porywach do 70-80 km/h, i tutaj wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 12 grudnia 2021

Pogoda 12 grudnia 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie jest stabilne. W południe w Rzeszowie wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!