| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 grudnia 2021. Przeważnie bez opadów w Polsce. Mróz w Wielkopolsce i na Kujawach

Pogoda na 11 grudnia 2021. Przeważnie bez opadów w Polsce. Mróz w Wielkopolsce i na Kujawach

Po mroźnej nocy, w ciągu dnia na ogół nie powinno padać. Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite z lokalnymi przejaśnieniami, ale miejscami przejściowo na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich oraz między Wielkopolską, a Opolszczyzną pojawią się rozpogodzenia - zapowiada pogoda w sobotę 11 grudnia 2021. Początkowo miejscami możliwa jest również mgła, lokalnie marznąca. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 12:00

Pogoda na sobotę 11 grudnia 2021. Przeważnie bez opadów, mróz w Polsce, zwłaszcza w Wielkopolsce i na Kujawach

Pogoda na dziś, sobota 11 grudnia 2021

Na mapie synoptycznej widać, że Polska nadal znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia łączącego ośrodek niżowy nad Atlantykiem w rejonie Islandii i niż w pobliżu Włoch. Na zachodzie i wschodzie od tego obszaru znajdują się ośrodki wyżowe.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 11 grudnia 2021. Prognoza pogody dla Polski. Mróz, ale bez opadów

W sobotę przeważnie bez opadów, ale miejscami utrzyma się mróz

Z upływem dnia na znacznym obszarze kraju, będzie dominować zachmurzenie duże i całkowite, ale miejscami pojawią się również przejaśnienia, a na południu w regionach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu, początkowo na południowym wschodzie Podkarpacia, a także między Wielkopolską i Opolszczyzną możliwe będą okresowe rozpogodzenia. Na ogół nie powinno padać. Przed południem miejscami możliwe również mgły, lokalnie marznące.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 11 grudnia 2021

Pogoda 11 grudnia 2021. Temperatura w Polsce

Po mroźnej nocy, gdy temperatura miejscami spadła do około -11/-6 st. C., w ciągu dnia będą regiony, gdzie utrzyma się mróz, zwłaszcza na Kujawach, w Wielkopolsce, na Warmii i Podhalu. Spodziewamy się maksymalnie, od -3/-1 st. C. na obszarze od Warmii po lokalnie Dolny Śląsk, do 0-2 st. C. na pozostałym obszarze kraju, lokalnie cieplej w Bieszczadach. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 11 grudnia 2021

Pogoda 11 grudnia 2021. Wiatr w Polsce, prognoza na mapie pogodowej

Wiatr będzie na ogół słaby zmienny, jedynie na północy kraju południowy, a na południu przeważnie z zachodu. Wieczorem wiatr nasili się w wysokich partiach Bieszczadów. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Łodzi wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!