| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 11 czerwca. Wracają wysokie temperatury, miejscami ponownie silne burze

Pogoda na dziś 11 czerwca. Wracają wysokie temperatury, miejscami ponownie silne burze

Czwartek 11 czerwca zapowiada się z wysoką temperaturą, zwłaszcza we wschodniej Polsce. Pozostajemy w obszarze niskiego ciśnienia. Na północnym zachodzie zaznacza się obecność ciepłego frontu atmosferycznego, a na wschodzie linia zbieżności, która będzie zapalnikiem do powstania silnych burz. Ze wschodu i południowego wschodu napływa ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza. Pogoda na dziś 11 czerwca dla Polski przyniesie z upływem dnia wysokie temperatury we wschodniej połowie kraju, gdzie będzie przybywać przejaśnień i rozpogodzeń do zachmurzenia umiarkowanego i małego.

Pogoda na dziś 11 czerwca 2020, prognozowana temperatura późnym popołudniem

Pogoda na dziś 11 czerwca 2020 Prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze deszcz Gdzie Jest Burza

Na termometrach zanotujemy we wschodniej połowie kraju co najmniej 25-29 st. C. (chłodniej w rejonach podgórskich), a na pozostałym obszarze do 19-24, lokalnie 25 st. C. na Dolnym Śląsku. Obecnie przeważa duże i całkowite zachmurzenie na znacznym obszarze Polski, a dodatkowo pada deszcz miejscami w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Pogoda na dziś 11 czerwca. Zachmurzenie i rozpogodzenia nad Polską. Zdjęcie satelitarne z godziny 07:35

Pogoda 11 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie jest burza

Opady te w ciągu dnia zanikną, a od wschodu Polski w głąb kraju będą się przemieszczać przejaśnienia i rozpogodzenia, które nie dotrą do Pomorza Zachodniego, dlatego tutaj utrzyma się przewaga dużego zachmurzenia z najniższą temperaturą.

Pogoda na dziś 11 czerwca 2020. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 11 czerwca 2020 prognoza pogody gdzie jest burza w Polsce

Po południu i wieczorem na obszarze największej chwiejności powietrza pojawią się sprzyjające warunki do inicjacji burz. Początkowo mogą to być pojedyncze burze, ale z tendencją do połączenia się w większy klaster. Miejscami burze mogą być silne z ulewnym deszczem, wiatrem do 50-90 km/h, a także opadami gradu do 1-4 cm. Zalecamy śledzenie danych radarowych, które jednoznacznie dadzą odpowiedź co do faktycznego rozwoju burz.

Zanotowane burze w Polsce w minionych 24 godzinach

Pogoda 11-12 czerwca 2020 burze w Polsce prognoza mapa burzowa

Pogoda 11 czerwca 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce w ciągu najbliższej doby 11/12.06

Pogoda 11-12 czerwca prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce mapa burzowa gdzie jest burza

Pogoda na noc 11/12 czerwca

W nocy burze prawdopodobnie przemieszczą się w głąb kraju, gdzie będą stopniowo tracić aktywność, głównie we wschodniej, środkowej i północno wschodniej Polsce. Temperatura minimalna, od 13-15 st. C. w woj. zachodnich, 15-17 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 18-20 st. C. na północnym wschodzie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!