| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 listopada 2021. Wyż nad Polską. Po ustąpieniu mgły przeważnie pogodnie

Pogoda na 10 listopada 2021. Wyż nad Polską. Po ustąpieniu mgły przeważnie pogodnie

Pogoda w środę 10 listopada 2021 - zapowiada się dziś ze stabilnymi warunkami atmosferycznymi, jakie zapewni wyż w Polsce. Spodziewamy się przeważnie pogodnego dnia, aczkolwiek początkowo miejscami mogą zalegać mgły i niskie zachmurzenie. Jest ono dobrze widoczne na aktualnym zdjęciu satelitarnym. O poranku tak jest m.in. na Podlasiu, Mazurach oraz w województwie świętokrzyskim i na północ od linii Wisły w Małopolsce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Pogodny obszar i niskie zachmurzenie z mgłą nad Polską o godzinie 05:45. Dane: Eumetsat

Pogoda na środę 10 listopada 2021. Przeważnie pogodny wyż nad Polską, początkowo miejscami możliwe mgły i niskie zachmurzenie

Pogoda na dziś, 10 listopada 2021

W środę Polska pozostanie w zasięgu wyżu Tilda z centrum nad południową Ukrainą. Do kraju zacznie napływać nieco łagodniejsze powietrze polarnomorskie, które zastąpi aktualnie zalegające powietrze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 10 listopada 2021. Wyż zapewni stabilne warunki atmosferyczne w Polsce

W środę bez opadów. Będą rozpogodzenia

W ciągu dnia spodziewamy się przeważnie słonecznej pogody z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko początkowo w rejonie mgieł może zalegać niskie zachmurzenie warstwowe, które z upływem godzin powinno ustąpić. O poranku taka sytuacja występuje miejscami m.in. na Podlasiu, Mazurach, w woj. pomorskim i kujawsko pomorskim, na Podkarpaciu wzdłuż Sanu, w Małopolsce na północ od linii Wisły oraz w woj. świętokrzyskim i dalej w stronę łódzkiego.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 12:00, 10 listopada 2021

Pogoda 10 listopada 2021. Prognozowane zachmurzenie w Polsce

Umiarkowana temperatura w Polsce

Minionej nocy wystąpiły zapowiadane przymrozki w Polsce, zwłaszcza we wschodnich regionach kraju. Temperatura na wysokości 2m spadła przeważnie do -4/-1 st. C. W ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie, od 6-8 st. C. na Podlasiu i Mazurach, do 9-12 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 10 listopada 2021

Pogoda 10 listopada 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Silny wiatr w górach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, nad morzem i na południu okresami silniejszy. Mocniej powieje w rejonach podgórskich i górskich, w porywach do 60-80 km/h, z południa i południowego zachodu. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 10 listopada 2021

Pogoda 10 listopada 2021. Wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1026 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!