| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 grudnia 2021. Opady śniegu i deszczu w Polsce. Na wschodzie lokalnie opady marznące

Pogoda na 10 grudnia 2021. Opady śniegu i deszczu w Polsce. Na wschodzie lokalnie opady marznące

Zimowe akcenty z opadami śniegu i słabnącą śnieżycą, na wschodzie miejscami również deszcz ze śniegiem, lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź, ale z ustąpieniem na ogół całodobowego mrozu - zapowiada pogoda w piątek 10 grudnia 2021 w Polsce. Strefa opadów śniegu będzie się przesuwać na północ i północny zachód kraju. Gdzie popada i kiedy sprawdzimy na mapach pogodowych. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 09:00

Pogoda na piątek 10 grudnia 2021. Opady śniegu i marznącego deszczu w Polsce. Mapy opadów

Pogoda na dziś, piątek 10 grudnia 2021

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. Nad krajem znajduje się zachmurzenie z opadami śniegu na wschodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu związane z płytkim niżem znad pogranicza Rumunii i Ukrainy. Do kraju zaczęło napływać łagodniejsze powietrze polarne - morskie.

Pogoda 10 grudnia 2021. Miejscami opady śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź w Polsce

W piątek opady śniegu, lokalnie na wschodzie marznącego deszczu

W ciągu minionej doby do Polski wkroczyła z południa śnieżyca szczególnie odczuwalna w zachodniej połowie kraju, ponadto na wschodzie i południowym wschodzie Polski wystąpiły marznące opady deszczu i mżawki, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. Warunki na drogach są więc trudne. Dziś w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju utrzyma się zachmurzenie duże i miejscami całkowite, z lokalnymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie z upływem godzin wystąpią jednak również rozpogodzenia, zwłaszcza w centrum i na południowym zachodzie Polski, od Ziemi Łódzkiej przez południe Wielkopolski po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i lokalnie Górny Śląsk. 

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 10 grudnia 2021

Pogoda 10 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce, gdzie będzie śnieżyca

W ciągu dnia na północ, będzie się dalej przesuwać strefa opadów śniegu, na wschodzie miejscami również deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Śnieżyca jest szczególnie prognozowana w województwie pomorskim i warmińsko mazurskim. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 3-5 cm. Marznące opady będą możliwe miejscami, głównie na Lubelszczyźnie i wieczorem na wschodzie Podkarpacia. 

Pogoda 10 grudnia 2021. Godzinowa prognoza opadów śniegu i marznącego deszczu, mapy pogodowe

Pod odsunięciu się strefy opadów śniegu na północ, najpóźniej na Pomorzu Zachodnim, pod wieczór ze wschodu nasunie się kolejne zachmurzenie z opadami śniegu i lokalnie deszczu, punktowo marznącego. Popada od północno wschodniego Podkarpacia przez Lubelszczyznę po Podlasie. Opady te będą możliwe również w nocy 10/11 grudnia.

Całodobowy mróz odpuści

Pierwsza krótka fala całodobowego mrozu w tym sezonie w Polsce odpuści. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/0 st. C. miejscami w Wielkopolsce, w woj. zachodniopomorskim i na Podhalu, do 1-3 st. C. na pozostałym obszarze kraju. 

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 10 grudnia 2021

Pogoda 10 grudnia 2021. Temperatura maksymalna w Polsce

Wiatr jest słaby i umiarkowany, na północy i północnym wschodzie kraju początkowo silniejszy, południowy i południowo wschodni. W górach wiatr lokalnie może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Lublinie wyniesie 1004 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!