| |
Zagrożenie!
Pogoda 10 czerwca. Uwaga na silne burze. Prognoza burzowa dla Polski

Pogoda 10 czerwca. Uwaga na silne burze. Prognoza burzowa dla Polski

Trwa okres napływu niestabilnego, chwiejnego i ciepłego powietrza znad Morza Czarnego do wschodniej Polski. Taka sytuacja synoptyczna zawsze sprzyja powstaniu burz, które miejscami mogą przynosić spore sumy opadów, aż do wystąpienia lokalnych podtopień. Burze powstałe w tym powietrzu są również bardzo elektryczne. Pogoda na dziś 10 czerwca 2020 również przewiduje burze, szczególnie po południu i wieczorem we wschodniej i południowo wschodniej Polsce, gdzie będzie zalegać strefa pofalowanego frontu atmosferycznego.

Pogoda na dziś 10 czerwca 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo opadów i burz do godziny 15:00. Model ICM UM

Pogoda 10 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski silne burze

Burze przesuwając się na północ i północny zachód w głąb kraju, będą możliwe również w nocy 10/11 czerwca. Początkowo będą mieć formę pojedynczych komórek, później powstanie układ wielokomórkowy. Możliwe jest również powstanie kilku superkomórek.

Pogoda na dziś 10 czerwca. Prognoza siły i prawdopodobieństwa burz w Polsce

Burze Pogoda 10-11 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski

Pogoda 10 czerwca 2020. Trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski

Pogoda 10 czerwca 2020 prognoza burz dla Polski

Chmury burzowe przyniosą intensywne opady deszczu, silniejsze porywy wiatru 60-80 km/h, a także lokalne opady gradu do około 1-3 cm. Burze będą się przemieszczać na północ i północny zachód. Zachęcamy do śledzenia bieżących danych radarowych.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!