| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 sierpnia 2021. Potężne burze i nawałnice przejdą na południowym wschodzie Polski. Najwyższy stopień zagrożenia

Pogoda na 1 sierpnia 2021. Potężne burze i nawałnice przejdą na południowym wschodzie Polski. Najwyższy stopień zagrożenia

Pogoda w niedzielę 1 sierpnia przyniesie sporo opadów deszczu na obszarze Polski. Strefa umiarkowanych i intensywnych opadów, będzie się przesuwać z południowego zachodu, czyli znad Dolnego Śląska w kierunku Podlasia, a po wschodniej i południowo wschodniej stronie tej strefy w ciepłym i chwiejnym sektorze rozwiną się niebezpieczne potężne burze na południu, południowym wschodzie i wschodzie Polski - zapowiada pogoda na niedzielę 1 sierpnia 2021. Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia w zasięgu frontów atmosferycznych. Na jednym z nich rozwinie się niebezpieczny płytki niż Guido. Właśnie burze w jego obrębie, będą najsilniejsze i najbardziej niebezpieczne. Za frontem napłynie chłodne powietrze polarnomorskie, a przed frontem, będzie zaciągane chwiejne, ciepłe i wilgotne powietrze, będące paliwem do rozwoju konwekcji.

Pogoda na dziś, niedziela 1 sierpnia 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na niedzielę 1 sierpnia 2021, prognoza pogody dla Polski, potężne burze na południowym wschodzie, ulewy, duży grad, niszczący wiatr, ryzyko tornada

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane rosnące do dużego z przejaśnieniami, początkowo z rozpogodzeniami na wschodzie, na północy i miejscami w centrum.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:30, 1 sierpnia 2021

Pogoda 1 sierpnia 2021, zachmurzenie w Polsce, niebezpieczne burze

W ciągu dnia z południowego zachodu, znad Dolnego Śląska przez centrum po Podlasie będzie się przemieszczać strefa wielkoskalowych opadów deszczu. Z kolei po wschodniej i południowo wschodniej stronie tej strefy w cieplejszym wycinku frontu, będą się rozwijać burze, szczególnie po południu i wieczorem, zwłaszcza na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, aż po miejscami Mazowsze.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz na południowym wschodzie Polski, do godziny 14:00, 1 sierpnia 2021

Pogoda 1 sierpnia 2021, prognoza godzinowa opadów i burz w Polsce, duży grad, potężne burze

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz na południowym wschodzie Polski, do godziny 17:00, 1 sierpnia 2021

Pogoda 1 sierpnia 2021, prognoza burz dla Polski, będzie duży grad i niszczący wiatr, ryzyko trąby powietrznej

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 1 sierpnia 2021

Pogoda 1 sierpnia 2021, gdzie będą nawałnice w Polsce

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 23:00, 1 sierpnia 2021

Pogoda 1 sierpnia 2021, gdzie będą burze z gradem, prognoza burz dla Polski

Spadnie sporo deszczu w Polsce. W rejonie przemieszczania się frontu przeważnie, od 5, do 30 mm, a miejscami w rejonie burz, nawet do 40-70 mm, co może skutkować lokalnymi zalaniami i podtopieniami.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do wtorkowego 02.08 poranka

Pogoda 1 sierpnia 2021, prognozowana suma opadów w Polsce w czasie burz, do 2 sierpnia 2021

Zagrożeniem będą również lokalne opady dużego gradu oraz bardzo silne porywy wiatru. Słabszych opadów spodziewamy się również miejscami na północy, zwłaszcza nad morzem. Ponadto istnieje umiarkowane ryzyko powstania tornada! Prognozowane są również szkwałowe porywy wiatru. Sytuacja, będzie niebezpieczna, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy zabezpieczyć mienie i schronić się w czasie burz w bezpiecznym miejscu.

Prognozowane niebezpieczne liniowe szkwałowe porywy wiatru z sygnaturą bow echo w czasie burz na południowym wschodzie Polski, 1 sierpnia 2021

Pogoda 1 sierpnia 2021, prognoza wiatru w czasie burz w Polsce

Temperatura maksymalna, od 18 st. C. miejscami na Dolnym Śląsku, 20-25 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 26-29 st. C. miejscami na wschodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie, 1 sierpnia 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 1 sierpnia 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz na południowym wschodzie i wschodzie kraju, w porywach miejscami do 80-130 km/h! Ciśnienie będzie spadać, w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa. Niebawem zostanie wydana prognoza burz z ich siłą prawdopodobieństwem dla Polski na najbliższą dobę.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!