| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 lutego 2022. Śnieżyca i deszcz wkroczy do Polski. Wichura na Dolnym Śląsku

Pogoda na 1 lutego 2022. Śnieżyca i deszcz wkroczy do Polski. Wichura na Dolnym Śląsku

Początek lutego przyniesie w Polsce załamanie warunków atmosferycznych - przewiduje pogoda we wtorek 1 lutego 2022. Do kraju w ciągu dnia z zachodu wkroczy front atmosferyczny z opadami śniegu na zachodzie przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i deszcz. W wielu regionach pojawi się śnieżyca, ponadto słabsza wichura wystąpi na zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda na wtorek 1 lutego 2022, śnieżyca i deszcz w Polsce, wichura na Dolnym Śląsku

Pogoda na dziś, wtorek 1 lutego 2022

Z upływem dnia Polska zacznie się dostawać pod wpływ frontu atmosferycznego związanego z niżem Philine zbliżającym się znad Atlantyku przez Morze Norweskie nad Skandynawię. Niż w ciągu kolejnej doby przemieści się nad północną Polskę. W tym czasie przyniesie załamanie pogody, gdyż sprowadzi opady śniegu i deszczu oraz nasili wiatr nad morzem oraz w zachodnich i południowo zachodnich dzielnicach kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 1 lutego 2022, śnieżyca, deszcz, wichura i lokalne burze w Polsce

We wtorek do Polski wkroczy śnieżyca na zachodzie przechodząca w deszcz

Z upływem dnia na ogół zachmurzenie będzie duże rosnące do całkowitego, we wschodniej Polsce okresami z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego do czasu dotarcia strefy frontowej. W ciągu dnia z zachodu zacznie się nasuwać w głąb kraju strefa opadów śniegu na zachodzie i północnym zachodzie przechodząca w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 1 lutego 2022

Pogoda 1 lutego 2022, prognoza opadów w Polsce, mapa

Po południu i wieczorem rozpada się praktycznie w całej zachodniej połowie kraju. Miejscami opady będą mieć umiarkowane lub dość intensywne natężenie. W rejonie opadów śniegu krajobrazy mogą się zabielić lub powstanie kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna do czasu dotarcia z zachodu cieplejszego powietrza z deszczem. Na pozostałym obszarze popada tylko lokalnie. W nocy 1/2 lutego, opady śniegu dotrą również do wschodniej Polski. Lokalnie może wystąpić burza.

Temperatura najniższa na wschodzie

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od -2/-1 st. C. miejscami na wschodzie i północnym wschodzie kraju, do 0-4 st. C. na pozostałym obszarze. Chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 1 lutego 2022

Pogoda 1 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wichura wystąpi na Dolnym Śląsku. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim oraz na zachodzie i południowym zachodzie zacznie się po południu i wieczorem nasilać, z zachodu i południowego zachodu. Silny wiatr spodziewany jest również w nocy szczególnie na Dolnym Śląsku, gdzie wystąpi wichura w porywach do 60-80 km/h, a w Sudetach powyżej 100 km/h. Wiatr nasili się również na południu kraju w rejonach podgórskich.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, do godziny 07:00, 2 lutego 2022

Pogoda 1 lutego 2022, wiatr w Polsce, wichura na Dolnym Śląsku

Ciśnienie będzie spadać, w południe w Opolu wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!