| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 lipca 2021. Ulewny deszcz w zachodniopomorskim, burze na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Pogoda na 1 lipca 2021. Ulewny deszcz w zachodniopomorskim, burze na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Pogoda w czwartek 1 lipca przyniesie w Polsce urozmaicone warunki atmosferyczne. Trudna sytuacja będzie panować na zachodzie województwa zachodniopomorskiego, gdzie nadal będą możliwe miejscami opady deszczu o umiarkowanym i intensywnym natężeniu. W ich rejonie będą możliwe podtopienia i zalania, ponadto popada na wschodzie i południowym wschodzie kraju. W tej części będą możliwe burze, punktowo z niewielkim gradem oraz miejscami z intensywnymi opadami deszczu - zapowiada pogoda na czwartek 1 lipca 2021. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu Xero przesuwającego się wolno znad Pomorza Zachodniego w kierunku Bałtyku i Skandynawii. Na wschodzie Polski zaznaczy się z nim związany front atmosferyczny. Do kraju będzie napływać powietrze polarnomorskie.

Pogoda na dziś, czwartek 1 lipca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na czwartek 1 lipca 2021, prognoza pogody, ulewa w zachodniopomorskim, duże opady w Szczecinie, burze na wschodzie Polski

W czwartek 01.07 zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami, a także z rozpogodzeniami, zwłaszcza na Warmii, Mazurach i początkowo na Podlasiu. Na Pomorzu Zachodnim przez większą część dnia utrzyma się przewaga całkowitego zachmurzenia.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:30, 1 lipca 2021

Pogoda 1 lipca 2021, zachmurzenie w Polsce, burze na wschodzie i południowym wschodzie, ulewa w zachodniopomorskim

Miejscami w województwie zachodniopomorskim, zwłaszcza na zachodzie regionu przez większą część dnia będą możliwe umiarkowane i intensywne opady deszczu, które zaczną zanikać dopiero pod wieczór. Na tym obszarze niektóre wyliczenia numeryczne wskazują miejscami na sumy opadów mogące przekroczyć 100 mm!

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 16:00, 1 lipca 2021

Pogoda 1 lipca 2021, prognoza opadów i burz w Polsce

Ponadto intensywne przelotne opady i burze, będą możliwe na wschodzie, południowym wschodzie kraju i miejscami na południu Polski. Miejscami spadnie tutaj do 10-40 mm. Na pozostałym obszarze na ogół bez opadów i najwięcej przejaśnień lub rozpogodzeń, szczególnie od centrum po województwo warmińsko mazurskie.

Prognozowana suma opadów w Polsce, 1 lipca 2021

Pogoda 1 lipca 2021, prognoza sumy opadów, gdzie będą burze w Polsce

Temperatura maksymalna od 17-19 st. C. na Pomorzu Zachodnim, 20-24 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 25-27 st. C. miejscami na Mazowszu, Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 1 lipca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 1 lipca 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, na Pomorzu Zachodnim oraz w rejonie burz chwilami silny.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 1 lipca 2021

Pogoda, wiatr w Polsce, 1 lipca 2021

Ciśnienie po południu zacznie rosnąć, w południe w Szczecinie wyniesie 1007 hPa. Prognoza burz dla Polski, będzie dostępna na codziennie aktualizowane mapie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!