| |
Zagrożenie!
W niedzielę 01.07 przelotne opady w chłodnej masie powietrza

W niedzielę 01.07 przelotne opady w chłodnej masie powietrza

Do całego kraju w ostatnim dniu minionego czerwca ponownie napłynęła przez Skandynawię chłodna masa powietrza. Dziś 01.07 w ciągu dnia, zwłaszcza w rejonie przejaśnień, od morza aż po południowe i południowo-wschodnie dzielnice kraju rozwiną się miejscami przelotne opady deszczu. Opadom punktowo mogą towarzyszyć dość silne porywy zachodniego i północno-zachodniego wiatru, szczególnie na Podkarpaciu w porywach do 50-70 km/h. Niewykluczone, że lokalnie również zagrzmi, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest niskie.

Trajektoria wsteczna napływającej masy powietrza nad Polskę. Dane SolarAOT

Trajektoria wsteczna masa powietrza

Drugą strefę opadów przyniesie ośrodek niżowy zalegający nad Białorusią. Opady z nim związane, późnym popołudniem i wieczorem zaznaczą się na krańcach wschodnich Podlasia i Lubelszczyzny.

Prognozowane przelotne opady deszczu między godz. 11, a 14:00. Model UM ICM

Prognoza opady deszczu

Stabilna słoneczna pogoda do końca dnia utrzyma się w woj. zachodnich, gdzie temperatura będzie najwyższa do 18-20 st. C.


Komentarze
Ben Wwa

Średnia temperatura czerwca 2018 roku w Warszawie wyniosła 19,7°C; był to najcieplejszy czerwiec od roku 1979 (gdy miał on tę samą wartość), wcześniej równie ciepły był w roku 1964. > Jaki teraz może być lipiec? W obu przywołanych historycznych przypadkach okazał się on chłodniejszym od czerwca. Moim zdaniem, tak samo będzie w tym roku (oczywiście mogę się mylić).

01 lipiec 2018 - 09:02
Odpowiedz