| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 grudnia 2021. Śnieg i deszcz w Polsce. Niebezpieczna wichura uderzy w nocy

Pogoda na 1 grudnia 2021. Śnieg i deszcz w Polsce. Niebezpieczna wichura uderzy w nocy

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, silny wiatr i wkraczająca wichura w nocy związana z niżem Daniel, to nam przyniesie pogoda na środę 1 grudnia 2021. Warunki atmosferyczne będą charakterystyczne dla przedzimia w pierwszym dniu meteorologicznej zimy przypadającej właśnie dziś. Zapraszamy na codzienną szczegółową prognozę pogody dla Polski.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda na środę 1 grudnia 2021. Opady śniegu i deszczu w Polsce, silny wiatr, wichura w nocy związana z niżem Daniel

Pogoda na dziś, środa 1 grudnia 2021

Warunki pogodowe w Polsce w ciągu najbliższej doby, będzie kształtował niż Daniel, którego centrum po południu znajdzie się w rejonie Danii, a następnie w pobliżu Polski przemieści się nad Rosję. W tym czasie przez nasz kraj przejdzie front ciepły z nim związany. Za frontem w nocy napłynie chwilo łagodniejsze i cieplejsze powietrze polarne - morskie. 

W środę opady śniegu i deszczu w Polsce

Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, aczkolwiek przejściowo pojawią się przejaśnienia, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i miejscami na południu. Początkowo będą możliwe miejscami zanikające opady deszczu, deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu na południowym wschodzie kraju, a przed południe od zachodu wkroczy do Polski kolejny front atmosferyczny z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz.

Prognozowany zasięg opadów deszczu i śniegu w Polsce, do godziny 12:00

Pogoda 1 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce, mapa pogodowe

Po południu front z mieszanymi opadami, w tym miejscami śniegu i deszczu ze śniegiem pojawi się również we wschodniej połowie Polski.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 17:00, 1 grudnia 2021

Pogoda 1 grudnia 2021, gdzie spadnie śnieg, prognoza opadów śniegu w Polsce

Na północy i północnym wschodzie kraju, występujące tam początkowo opady śniegu mogą powodować miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 1-3 cm. Później śnieg stopnieje wraz z dotarciem cieplejszego powietrza i opadów deszczu.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 21:00, 1 grudnia 2021

Pogoda 1 grudnia 2021, ciepły front i opady śniegu, deszczu ze śniegiem, mapy opadów

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Temperatura będzie dziś zróżnicowana. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju przed dodarciem ciepłego frontu, ale w nocy również tam temperatura wzrośnie. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/0 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 1-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 6-7 st. C. na zachodzie.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 1 grudnia 2021

Pogoda 1 grudnia 2021, temperatura w Polsce

W nocy wkroczy silna wichura. Ciśnienie spada

Wiatr umiarkowany i początkowo silniejszy na południowym wschodzie. W ciągu dnia zacznie się okresami nasilać w zachodniej połowie Polski i ponownie w górach. W nocy 1/2 grudnia, od zachodu Polski wkroczy wichura. Do czwartkowego 02.12 poranka najsilniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach, a także na zachodzie i północy Polski, od Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Kujawy po Pomorze i Warmię. Porywy wiatru w Sudetach przekroczą 140 km/h, nad samym morzem, zwłaszcza na zachodnim i środkowym wybrzeżu mogą osiągać do 100-110 km/h, a w głębi wymienionych regionów, do 65-90 km/h, z południowego zachodu.

Prognozowane maksymalna porywy wiatru w Polsce, jakie mogą wystąpić do godziny 08:00, 2 grudnia 2021

Pogoda na noc 1/2 grudnia 2021, wichura w Polsce, prognoza wiatru

Ciśnienie spada, w południe w Szczecinie wyniesie 990 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!