| |
Zagrożenie!
Podmuch zimy wkracza do Polski. W tych regionach spadnie śnieg i chwyci mróz. Ochłodzenie nie będzie długie

Podmuch zimy wkracza do Polski. W tych regionach spadnie śnieg i chwyci mróz. Ochłodzenie nie będzie długie

Arktyczne powietrze z północy ponownie napływa do Polski i rozpoczyna się ochłodzenie, ale nie będzie długotrwałe, bo potrwa tylko kilka dni. Ponownie miejscami spadnie śnieg i krupa śnieżna, a nocami wystąpi mróz. Później temperatury znowu wzrosną i wróci termiczna wiosna jeszcze w pierwszej dekadzie kwietnia 2023. Wcześniej spadnie jednak śnieg i mogą w niektórych regionach zabielić się krajobrazy. Sprawdźmy, gdzie popada śnieg w ciągu najbliższej doby.

Miejscami powrócą opady śniegu. Prognozowany zasięg opadów o godzinie 20:00, 2 kwietnia 2023

Podmuch zimy wkracza do Polski, spadnie śnieg i chwyci mróz, gdzie popada do 3 kwietnia 2023

Nad Polską z północnego wschodu na południowy zachód kraju rozciąga się obecnie strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która w ciągu kolejnej doby będzie się przemieszczać na południowy wschód. Na froncie miejscami pojawią się opady deszczu, a w chłodniejszych sektorach powietrza również deszczu ze śniegiem i miejscami śniegu.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce o godzinie 05:00, 3 kwietnia 2023

Kwietniowe ochłodzenie w Polsce, spadnie śnieg i chwyci mróz, mapa opadów 3 kwietnia 2023

Opady śniegu na froncie pojawią się szczególnie wieczorem i w nocy z 2/3 kwietnia miejscami w dzielnicach południowo wschodnich kraju, zwłaszcza między Lubelszczyzną, południowym Mazowszem przez Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę, Podkarpacie i rejony podgórskie w innych regionach południowej Polski. Śnieg miejscami zabieli krajobrazy, ale nie wszędzie zdoła utworzyć białą niewielką pokrywę.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce o godzinie 08:00, 3 kwietnia 2023

Zima ze śniegiem i mrozem w Polsce w trakcie wiosny, mapa opadów 3 kwietnia 2023 poranek

W poniedziałek 03.04 o poranku opady śniegu miejscami będą notowane, głównie między Lubelszczyzną, Podkarpaciem i południem Małopolski.

Aktualnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce po przejściu chłodnego frontu do 3 kwietnia 2023

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 4 kwietnia 2023

Za frontem chłodnym od północy Polska dostanie się na skraj wyżu Meryem znad Skandynawii zbudowanego z arktycznego powietrza. Z tego powodu w nocy przy licznych przejaśnieniach i rozpogodzeniach wrócą nocne ujemne temperatury.

Prognozowany mróz w Polsce o godzinie 08:00, 3 kwietnia 2023

Mróz wróci do Polski, prognoza temperatury 3 kwietnia 2023

W kolejnych dniach między 4-6 kwietnia w Polsce również miejscami popada śnieg i deszcz, zwłaszcza w południowej połowie kraju, a nocami między 3-5 kwietnia wystąpią przymrozki. Ochłodzenie nie będzie jednak trwałe, bo już od 6 kwietnia wrócą w niektórych regionach temperatury powyżej 10-14 st. C. w ciągu dnia. Więcej szczegółów podamy w najnowszej prognozie długoterminowej na 16 dni, która pojawi się na naszych łamach niebawem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!