| |
Zagrożenie!
Płytki niż wkroczy z południa. Przyniesie ulewy w Polsce. Suma opadów we wrześniu przekroczy normę

Płytki niż wkroczy z południa. Przyniesie ulewy w Polsce. Suma opadów we wrześniu przekroczy normę

Wpływ obszaru niżowego na pogodę w Polce w kolejnych dniach nadal nie ustąpi. Zgodnie z naszymi prognozami, co pewien okres w różnych regionach kraju spodziewamy się przechodzenia stref frontowych, czasami z ośrodkami niżowymi. Ponownie wystąpią opady deszczu, więc bez parasola ani rusz. Kolejny przykład dotyczy piątku 30 września, gdy nad południowo wschodnią Polskę nasunie się płytki niż. Miejscami spadnie około 5-20 mm wody. W wielu regionach kraju tegoroczny wrzesień ostatecznie okaże się miesiącem wilgotnym, z sumą opadów powyżej normy szczególnie na północy i południowym wschodzie.

Prognozowany zasięg opadów w Europie i Polsce, do godziny 17:00, 30 września 2022

Płytki niż przyniesie opady deszczu w Polsce, miejscami możliwe ulewy, 30 września 2022

Aktualnie nad południowo wschodnią Polską występują opady deszczu na strefie frontowej, ale opady te nad wschodnią Małopolską, Podkarpaciem oraz lokalnie na Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej będą w kolejnych godzinach stopniowo zanikać. Z upływem kolejnej doby między Słowenią i Węgrami dojdzie do zaburzenia na froncie na którym powstanie niewielki i płytki ośrodek niżowy. Skieruje się on do południowo wschodniej Polski i wkroczy w piątek 30.09.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 30 września 2022

Pogoda w Polsce, deszcz i ulewy, mapa opadów 30 września 2022

Opady deszczu w piątek 30.09 najpierw obejmą południowe i południowo wschodnie dzielnice Polski, zwłaszcza od Śląska, Małopolski i Podkarpacia po Ziemie Świętokrzyską. Z upływem dnia obszar tych opadów będzie przesuwał się na północ i północny wschód w kierunku Ziemi Łódzkiej, południowego Mazowsza i Lubelszczyzny.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 30 września 2022

Płytki niż w Polsce przyniesie deszcz i ulewy, mapa opadów 30 września 2022

Do wieczora opady deszczu z tej strefy powinny dotrzeć dalej w głąb Mazowsza i nad całą Lubelszczyznę. W ciągu dnia na wskazanym obszarze Polski może spaść, od kilku do lokalnie 20 mm wody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 17:00, 30 września 2022

Opady deszczu i płytki niż w Polsce, gdzie będą ulewy, mapa opadów 30 września 2022

Lokalnie niewykluczone, że w obszar kilkugodzinnych ciągłych opadów deszczu, będą również wbudowane chmury kłębiaste i wtedy punktowo mogą wystąpić popołudniowe burze, zwłaszcza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. 

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce do końca września 2022

Deszcz w Polsce, prognoza sumy opadów do 1 października 2022

Zasięg występowania opadów deszczu i ich natężenie zalecamy sprawdzać na żywo na danych z radaru opadów. Wówczas będziecie dokładnie widzieć, gdzie pada i w jakim kierunku przemieszczają się opady. Grzybów po tych opadach nadal nie będzie brakować w lasach. Suma opadów deszczu we wrześniu w Polsce w wielu regionach zgodnie z naszą prognozą sezonową będzie ostatecznie powyżej normy. Przykładowo, na naszej stacji w Rzeszowie do godziny 11:50, 29 września spadło 88 mm wody przy normie wynoszącej 66 mm, a na tym nie koniec, bo do jutra jeszcze dopada.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!