| |
Zagrożenie!
Płytki niż nad Polską. Przyniesie burze z gradem i ulewy. Gdzie jest burza 6 maja 2022

Płytki niż nad Polską. Przyniesie burze z gradem i ulewy. Gdzie jest burza 6 maja 2022

Minionej doby, głównie na południu, południowym zachodzie oraz w centrum Polski odnotowano burze, lokalnie z gradem. Miejscami zjawiskom towarzyszył ulewny deszcz. Nad Polską dziś nadal znajduje się płytki niż, który stopniowo przesunie się nad Białoruś. W tym czasie przyniesie burze z gradem i miejscami przelotne ulewy, głównie we wschodniej i południowo wschodniej Polsce. Burze i ulewy będą mieć umiarkowane i lokalnie dość duże natężenie. Sprawdźmy, gdzie jest burza 6 maja 2022.

Prognoza energii Cape dostępnej drogą konwekcji niezbędna do powstania burz o godzinie 14:00 nad Polską

Gdzie jest burza 6 maja 2022, dokładna prognoza burz dla Polski

Pierwsze burze dziś już wystąpiły na Podlasiu, ale były to zjawiska wyłącznie lokalnie. Znacznie więcej zjawisk burzowych spodziewamy się w godzinach popołudniowych szczególnie w południowo wschodniej Polsce, od południowego Śląska przez Małopolskę, częściowo Ziemie Świętokrzyską i Mazowsze po Lubelszczyznę i Podkarpacie.

Prognozowany zasięg rozproszonych przelotnych opadów i miejscami burz w Polsce do godziny 17:00

Burze z gradem i ulewami w Polsce, gdzie jest burza 6 maja 2022 

Natężenie opadów, ich zasięg i kierunek przemieszczania zalecamy, aby śledzić na żywo na danych z radaru opadów. Głównym zagrożeniem w czasie prognozowanych burz, będą miejscami intensywne opady deszczu. W miejscowości Lądek Zdrój wczoraj spadło 33 mm. Dziś w krótkim czasie może spaść do około 10-25 mm, lokalnie 30 mm wody. Takie sumy opadów, będą możliwe z uwagi na słabym przepływ powietrza w atmosferze, a przez to potencjalne klastry burzowe, będą się wolno przemieszczać. Lokalnie wystąpi również niewielki 1-2 cm grad, a punktowo możliwe są również silne porywy wiatru do około 60-70 km/h. Zjawiska burzowe wieczorem zaczną stopniowo zanikać.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00

Burze z gradem i ulewy w Polsce, mapy pogodowe, gdzie jest burza 6 maja 2022

Przed uaktywnieniem burz we wschodniej i południowo wschodniej Polsce, będzie zalegać ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza. Temperatura w tej części kraju wzrośnie do około 19-21 st. C.

Prognoza burz dla Polski, 6 maja 2022

Prognoza burz, gdzie jest burza 6 maja 2022

Oczywiście prognozy burzowe warto porównać do innych ośrodków prognostycznych. Poniżej prognoza burzowa wydana z alertem IMGW.

Prognozowane natężenie burz w Polsce na 6 maja 2022, dane IMGW

W sobotę 07.05 burze mogą wystąpić już tylko lokalnie, głównie w Bieszczadach i na północy Polski.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!