| |
Zagrożenie!
Plony w Korei Północnej najniższe od 5 lat. Z powodu niedożywienia ucierpi ponad 10 mln osób

Plony w Korei Północnej najniższe od 5 lat. Z powodu niedożywienia ucierpi ponad 10 mln osób

W maju br. informowaliśmy, że w tym roku zbiory plonów w Korei Północnej będą najniższe od lat. Najnowszy raport to potwierdza. Zbiory zbóż i innych płodów rolnych są najmniejsze od 5 lat - alarmuje ONZ. W wyniku niedożywienia ucierpi około 40% mieszkańców tego kraju.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa prognozuje, że z powodu klęski nieurodzaju oraz niedostatecznej irygacji tegoroczne plony w Korei Północnej będą mniejsze o ponad 40%. To oznacza, że jeszcze bardziej będą ograniczone porcje żywnościowe, które oficjalnie wynoszą zaledwie 300 gramów dziennie. Z powodu niedożywienia ucierpi ponad 10 mln osób! Według danych Centralnego Biura Statystycznego, populacja Korei Północnej wynosi około 25,2 miliona.

Propagandowo wygląda dobrze, w rzeczywistości Korea Północna boryka się z problemem słabych zbiorów i niedostatku żywności

Korea Północna plony głód

Ostatni duży kryzys głodowy miał miejsce w połowie lat 90 XX wieku. Eksperci oceniają, że wówczas zmarło nawet 3 mln ludzi. Głód w Korei Północnej jest spowodowany przez warunki pogodowe, a także przez prowadzoną politykę.

Według wcześniejszych szacunków, niedożywionych jest około 40% obywateli. Dodatkowo, kraj ten zmaga się z afrykańskim pomorem świń. Pierwsze przypadki ASF na terytorium Korei Północnej odnotowano cztery miesiące temu. Korea Południowa zadeklarowała chęć przekazania za pośrednictwem agend ONZ 50 tysięcy ton ryżu. Dostarczenie pomocy na Północ opóźnia jednak impas w rozmowach rozbrojeniowych. Korea Północna wciąż objęta jest bowiem międzynarodowymi sankcjami, które uderzają w jej i tak słabą gospodarkę.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!