| |
Zagrożenie!
Plaga komarów na Kamczatce w Rosji. Komary tworzą gigantyczne „tornada owadów”

Plaga komarów na Kamczatce w Rosji. Komary tworzą gigantyczne „tornada owadów”

Komary w sezonie urlopowym potrafią bardzo uprzykrzyć nam życie, jednak to co ma miejsce na Kamczatce w Rosji z niczym nie może się równać. W tym roku komarów jest tak wiele, że tworzą wręcz tornada komarów! Komarów są miliony, z daleka widać, jak tworzą wyraźne leje przypominające kolumnę powietrza i tornado. Mieszkańcy Kamczatki zamieścili filmy pokazujące hordy komarów budujących kolumny na niebie nad Kamczatką w Rosji. Filmy robią niesamowite wrażenie. Widzimy na nich tysiące komarów łączących się w gigantyczne „tornada owadów” i wirujących po niebie, szokując widzów niczym scena z horroru.

Miliony komarów na Kamczatce w Rosji tworzy tornado owadów

Miliony komarów na Kamczatce w Rosji tworzy tornado owadów

Zjawisko to powtarza się cyklicznie, ale w tym roku jest silniejsze niż zwykle. Wszystkie okna, domy i samochody były pokryte komarami. Niektórzy mieszkańcy nie wychodzili ze swoich domów przez co najmniej trzy dni. Zwykle inwazja komarów trwa 2-3 dni, jednak w tym roku zjawisko trwało ponad 10 dni!

Liczne tornada komarów na Kamczatce w Rosji

Tornada komarów na Kamczatce w Rosji lipiec-sierpień 2020

Najważniejszy jest fakt, że to głównie samce komarów i nie dochodzi do licznych ukąszeń i pogryzień. Niestety, są ich miliony, a przez to utrudniają jazdę rowerem lub samochodem. Trudno to sobie wyobrazić, bo zaraz po wyjściu z domu owady latają przez blisko dwa tygodnie w pobliżu nosa, uszu i ust. Istny koszmar! Samo zjawisko komarzego tornada jest tangiem miłosnym, gdyż liczne samce walczą o samice znajdujące się w środku roju. Lato na Kamczatce jest nadal ciepłe i wilgotne. Tornada komarów znikną dopiero pod koniec sierpnia.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!