| |
Zagrożenie!
Wrzesień miesiącem modlitw o morza i oceny - zapowiedział Papież Franciszek

Wrzesień miesiącem modlitw o morza i oceny - zapowiedział Papież Franciszek

Prawicowi publicyści - notabene związani z kościołem - od lat negują wpływ człowieka na klimat. Zupełnie ignorują, a nawet podważają fakty naukowe, które co ciekawe są wskazywane przez Papieża Franciszka w encyklice „Laudato si” wydanej 4 lata temu, gdy pierwszy września został ogłoszony Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia.

Papież Franciszek wrzesień miesiąc modlitw o oceany i morza

Tymczasem w tym roku Papież ogłosił, że intencją modlitw we wrześniu będzie ochrona mórz i oceanów. Franciszek z tej okazji nagrał okolicznościowe przesłanie wideo do wiernych Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy. Papież zaapelował o modlitwy za polityków, naukowców i ekonomistów, by współpracowali dla ochrony mórz i oceanów.

Franciszek w przesłaniu mówi po hiszpańsku na podkładzie muzycznym ukazującym piękno przyrody i szkody wyrządzane środowisku naturalnemu przez człowieka. -"Stworzenie jest wyrazem miłości Boga do człowieka. Nasza solidarność z naszym wspólnym domem wynika z naszej wiary”- mówi papież. Franciszek przypomniał, że oceany, to nie tylko zbiorniki wody potrzebnej naszej planecie, ale także miejsca z ogromną różnorodnością organizmów, których życie jest z różnych powodów zagrożone.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!