| |
Zagrożenie!
W sobotę 12.10 silny wiatr na południu Podkarpacia

W sobotę 12.10 silny wiatr na południu Podkarpacia

Przed nami w większości kraju pogodny weekend 12-13.10 z wyjątkiem dzielnic północnych, zwłaszcza w sobotę, ale musimy się również liczyć z nasileniem wiatru, szczególnie jutro na południu Podkarpacia. Z uwagi na zwiększenie poziomego gradientu ciśnienie pomiędzy niżem znad Skandynawii, a wyżem przemieszczającym się nad Morze Czarne, nasili się południowo zachodni wiatr wzmocniony o efekt fenowy.

Prognozowane położenie wskazanego niżu i wyżu o godz. 02:00, 12 października

Silny wiatr w Bieszczadach Podkarpacie prognoza

Największych porywów wiatru spodziewamy się w rejonach podgórskich Sudetów, w wyższych partiach Tatr, a także Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Pogodna aura zapewne zachęci turystów do wybrania się na szlaki. W Bieszczadach największe natężenie pojawi się na szlakach z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską oraz z Wołosatego na Tarnicę. Jeżeli macie do wyboru wycieczkę w sobotę 12.10 lub w niedzielę 13.10, to zdecydowanie zalecamy drugi dzień weekendu. Jutro porywy wiatru na szczycie Tarnicy mogą przekraczać nawet 100 km/h (w niedzielę wiatr będzie znacznie słabszy).

Prognozowane porywy wiatru w sobotę 12.10 do godz. 14:00. Model ICON

Silny wiatr Podkarpacie Bieszczady

Powyżej górnej granicy lasu wiatr może osiągać powyżej 80-90 km/h, a na pozostałym obszarze Podkarpacia powieje w porywach do 50-70 km/h. Najsilniejszy wiatr jest spodziewany we wspomnianych Bieszczadach, a także miejscami na południu w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim oraz lokalnie przemyskim.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!