| |
Zagrożenie!
Opady śniegu wracają do Polski. Spadnie do 10 cm. Na pogodę wpłynie niż Sani

Opady śniegu wracają do Polski. Spadnie do 10 cm. Na pogodę wpłynie niż Sani

Zanim dojdzie do powszechnej odwilży w Polsce w trakcie drugiej dekady grudnia, to wcześniej czekają nas kolejne opady śniegu. Na pogodę tym razem wpłynie wypełniający się niż Sani. Między środą i czwartkiem przyniesie w wielu regionach kraju rozproszone opady i pokrywa śnieżna miejscami wzrośnie o 3-10 cm. Śnieżyce nie będą duże, ale znowu poczujemy prawdziwy podmuch zimy.

Prognozowane rozproszone opady śniegu w Polsce, 6 grudnia 2023

Niż Sani przyniesie opady śniegu w Polsce, prognoza opadów 6 grudnia 2023

Polska obecnie znajduje się na skraju antycyklonu Dunja oddalającego się nad Rosję, a od zachodu w ciągu najbliższej doby dotrze wypełniający się niż Sani i to on przyniesie kolejne opady śniegu. Będzie to rozproszona i słabnąca strefa opadów wkraczająca w obszar wyżowy, dlatego przyrost pokrywy śnieżnej nie będzie duży, ale i tak miejscami będziemy zmuszeni do odśnieżania.

Prognozowane położenie niżu Sani z opadami śniegu w rejonie Polski o godzinie 13:00, 6 grudnia 2023

Opady śniegu wracają do Polski, ostatnie śnieżyce przed odwilżą, niż Sani 6 grudnia 2023

W środę do wieczora miejscami śnieg przelotnie popada na południu i zachodzie kraju, zwłaszcza między środkowym i zachodnim wybrzeżem po Małopolskę. W nocy na czwartek opady śniegu miejscami wystąpią szczególnie w centrum, na południu i północy kraju.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, 7 grudnia 2023

Śnieg spadnie w Polsce, prognoza opadów 7 grudnia 2023

W czwartek w ciągu dnia miejscami śnieg popada, głównie we wschodniej połowie kraju, zwłaszcza między Górnym Śląskiem, Małopolską, Podkarpaciem przez Ziemi Świętokrzyską, Mazowsze po Podlasie i Mazury. Będą to opady na ogół słabe i umiarkowane, które do końca dnia zanikną.

Prognoza temperatury powietrza w Polsce na wysokości 1,5 km, 7 grudnia 2023

Niż Sani nadciąga ze śniegiem do Polski, prognoza temperatury i opadów 6-7 grudnia 2023

Nad krajem nadal zalega mroźna masa powietrza arktycznego, a przez to ponownie należy się spodziewać wyłącznie opadów śniegu w czasie podejścia omawianych stref wilgoci.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej do 8 grudnia 2023

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce do 8 grudnia 2023

W czasie oddziaływania niżu Sani miejscami w Polsce spadnie do 3-10 cm śniegu. Najwięcej między południem województwa śląskiego i małopolskiego. Kolejne istotne zmiany w pogodzie czekają nas 10 grudnia. Wówczas z zachodu na wschód kraju będzie przechodził ciepły front atmosferyczny. Przyniesie opady śniegu i deszcz. Za frontem napłynie łagodna masa powietrza polarnomorskiego i rozpocznie się odwilż.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!