| |
Zagrożenie!
Zima śniegiem i mrozem broni się przed nadejściem wiosny w Polsce. Do poniedziałku spadnie kilka cm śniegu

Zima śniegiem i mrozem broni się przed nadejściem wiosny w Polsce. Do poniedziałku spadnie kilka cm śniegu

W pogodzie długoterminowej zapowiadaliśmy, że w tym roku wiosna astronomiczna i kalendarzowa nie pokryje się z pogodą za oknem, bo aura warunkami atmosferycznymi będzie bliższa zimie. Do poniedziałku 22 marca 2021, co jakiś czas będą się miejscami pojawiać przelotne opady śniegu w Polsce, aczkolwiek w niedzielę 21 marca 2021 na północy kraju śnieg zacznie przechodzić w deszcz. Mimo to, w wielu miejscach krajobrazy zdołają się zabielić, a miejscami powstanie pokrywa śnieżna, bo w nocy spodziewamy się mrozu. Już dziś 19.03 w Polsce występują liczne przelotne opady konwekcyjne śniegu, lokalnie krupy śnieżnej. Największe opady śniegu wystąpią na południu kraju, miejscami w rejonach podgórskich. W sobotę 20.03 poprószy tylko lokalnie, ale już w niedzielę 21.03 do poniedziałku 22.03 przemieści się z północy na południe front atmosferyczny z opadami. Popada szczególnie w południowej połowie kraju, a z uwagi, że w nocy z niedzieli na poniedziałek 21-22 marca 2021 ponownie złapie przymrozek, to śnieg ma szansę na chwile się utrzymać.

Prognozowana suma opadów śniegu w Polsce, do końca dnia w sobotę 20 marca 2021 z uwzględnieniem piątku 19.03

Pogoda, prognoza opadów śniegu w Polsce, od 19, do 22 marca 2021

Rejony występowania opadów śniegu i krupy śnieżnej możemy śledzić na żywo na radarze pogodowym. Śnieg, który spadnie ma szansę miejscami na chwilę się utrzymać, bo w nocy będzie mróz, a w sobotę 20.03 w ciągu dnia, temperatura wzrośnie do tylko kilku stopni powyżej 0.

Prognozowana temperatura w Polsce, sobota nad ranem 20 marca 2021

Śnieg i mróz w Polsce, kiedy ustąpi, prognoza pogody od 19, do 22 marca 2021

W niedzielę 21.03 do końca dnia, śnieg popada szczególnie w środkowej, wschodniej i południowo wschodniej Polsce. Krajobrazy mają szansę się zabielić, a miejscami powstanie na krótko pokrywa śnieżna.

Prognozowana suma opadów śniegu w Polsce, do poniedziałkowego 22.03 poranka

Prognoza opadów śniegu w Polsce, do 22 marca 2021

Śnieg, który popada na wschodzie i południowym wschodzie ma szansę na chwilę się utrzymać, bo w nocy na poniedziałek 21-22 marca 2021, ponownie chwyci przymrozek, zwłaszcza w tych regionach Polski. W sumie przez weekend do poniedziałku, miejscami może spaść do 1-6 cm, a lokalnie w rejonach podgórskich do lub powyżej 10 cm śniegu. Część opadów stopnieje.

Prognozowana temperatura w Polsce nad ranem w poniedziałek 22 marca 2021

Mróz i śnieg w Polsce, ile spadnie śniegu do 22 marca 2021

Zdecydowany wzrost temperatury czeka nas pod koniec marca, ale o tym napiszemy więcej w kolejnej prognozie pogody.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!