| |
Zagrożenie!
Opady marznącego deszczu w Polsce. Wiemy, gdzie będzie niebezpiecznie. Sprawdzamy najnowszą mapę opadów

Opady marznącego deszczu w Polsce. Wiemy, gdzie będzie niebezpiecznie. Sprawdzamy najnowszą mapę opadów

Przed nami zmiany pogodowe w Polsce, które będą związane z wkroczeniem ocieplenia i wyparcia zimnego powietrza arktycznego z mrozem. Wzrośnie prędkość wiatru, pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Początkowo miejscami wystąpią niebezpieczne opady marznącego deszczu i mżawki. Na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź. Apelujemy o zachowanie ostrożności. Marznący deszcz i mżawka są szczególnie możliwe we wtorkowy 28.12 wieczór oraz w nocy 28/29 grudnia 2021. Na najnowszych mapach opadów sprawdzimy, które regiony Polski są najbardziej narażone na ślizgawice i "szklankę".

Marznące opady w Polsce. Miejscami wystąpi gołoledź w Polsce

Opady marznącego deszczu i mżawki w Polsce. Miejscami możliwa gołoledź, mapa opadów w Polsce 28-29 grudnia 2021

Opady marznącego deszczu i mżawki przyniesie do Polski nasuwający się ciepły front atmosferyczny. Zasięg występowania opadów na bieżąco możemy śledzić na radarze pogodowym. Opady będą na ogół występować przy temperaturze -1/1 st. C., ale głównym powodem powstawania warstwy lodu, będzie wychłodzona powierzchnia dróg, chodników i gruntu po fali mrozu. Na najnowszych mapach opadów widzimy prognozowany obszar najbardziej zagrożonych regionów na opady marznące (kolor różowy).

Prognozowany zasięg opadów marznących w Polsce, do godziny 21:00, 28 grudnia 2021

Prognoza opadów marznących w Polsce, gdzie będzie gołoledź. Mapa opadów 28 grudnia 2021

Późnym popołudniem i wieczorem marznące opady deszczu i mżawki będą dziś 28.12 możliwe głównie miejscami w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim.

Prognozowany zasięg opadów marznących deszczu i mżawki w Polsce, do godziny 24:00, 28 grudnia 2021

Prognoza opadów marznących deszczu i mżawki w Polsce, noc 28/29 grudnia 2021 

W nocy 28/29.12 słabnący front przesunie się nieco bardziej na wschód Polski. Lokalne opady marznące do środowego poranka sięgną również woj. pomorskiego, śląskiego i małopolskiego.

Prognoza zasięgu opadów marznących w Polsce, do godziny 05:00, 29 grudnia 2021

Prognoza opadów marznących w Polsce, noc 28/29 grudnia 2021. Mapa gołoledzi w Polsce

Z prognozy na najbliższą dobę wynika, że ryzyko gołoledzi największe będzie w woj. wielkopolskim i opolskim. W tej części kraju marznące opady deszczu i mżawki, będą możliwe przez znaczną część nocy. W środę 29.12 w ciągu dnia odwilż obejmie coraz większy obszar kraju, ale jeszcze nie całą Polskę. Słabnący mróz utrzyma się na wschodzie i północnym wschodzie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!