| |
Zagrożenie!
Ogromny upał przesunie się na wschód. Piekielna fala upałów będzie długotrwała. Temperatura przekroczy 50 stopni

Ogromny upał przesunie się na wschód. Piekielna fala upałów będzie długotrwała. Temperatura przekroczy 50 stopni

Początek lipca przynosi nasilenie fali upałów na Bliskim Wschodzie. Piekielny żar z temperaturą osiągającą lub wkrótce ponownie przekraczającą miejscami 50 st. C. będzie długotrwały. W słońcu temperatury będą zupełnie nieznośne i nienadające się do życia. To będą najwyższe temperatury od początku roku na Ziemi. Gorące i okresami upalne dni w lipcu również sięgną Polski. Sprawdźmy, kiedy i gdzie upał będzie największy oraz, czy do naszego kraju na dłużej wróci upał.

Piekielna fala upałów będzie długotrwała na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura na wysokości 1,5 km, 10 lipca 2023

Ogromna i długotrwała fala upałów w lipcu 2023 na Bliskim Wschodzie, temperatura przekroczy 50 st. C.

Ogromny upał w ostatnich tygodniach występujący w Indiach i Pakistanie przesunął się na Bliski Wschód, gdzie temperatura na początku lipca zaczyna sięgać 50 st. C. Wśród najcieplejszych krajów w kolejnych dniach będzie Iran, Oman, Irak, Kuwejt, Arabia Saudyjska, ale także północna Afryka, w tym Algieria. Minionej doby najwyższą temperaturę 49,8 st. C. zanotowano na stacji meteorologicznej w miejscowości Zabol w Iranie.

Piekielny upał w rejonie Bliskiego Wschodu. Najwyższe temperatury na Ziemi zanotowane 1 lipca 2023. Dane: Ogimet

Długotrwała fala upałów na Bliskim Wschodzie, temperatura osiaga 50 st. C., lipiec 2023

Obszar ciepłej masy powietrza na Bliskim Wschodzie będzie podtrzymywany przez słabe układy wyżowe, a także niewielkie niże podsyłające ciepłe masy powietrza z południa. Temperatury osiągające 45-51 st. C. będą niemal codziennością w kolejnych dniach lipca w tym regionie naszego globu. Wytchnienia nie będzie nawet na terenach wyżej położonych, bo temperatura maksymalna na poziomie 1500m między Arabią Saudyjską i Iranem będzie miejscami osiągać nawet 30-40 st. C. Na terenach szczególnie biedniejszych z gorszą infrastrukturą, z pewnością dojdzie do przerw w dostawie energii elektrycznej i masowych udarów cieplnych.

Prognoza potężnego upału w rejonie Bliskiego Wschodu, 5 lipca 2023

Ogromna fala upałów na Półwyspie Arabskim, 5 lipca 2023

W słońcu i przy gruncie temperatury będą dosłownie piekielne, bo sięgające miejscami nawet 60-70 st. C. W takich warunkach dosłowne usmażenie jajecznicy przy pomocy promieni słonecznych jest jak najbardziej możliwe i dość szybkie. Noce nie przyniosą wytchnienia, bo temperatury w najgorętszych regionach będą spadać do około 24-34 st. C., czyli będziemy mówić o nocach tropikalnych. W takich warunkach w pomieszczeniach bez klimatyzacji niezwykle trudno odpocząć i zregenerować się przed kolejnym dniem pracy.

Prognozowany piekielny upał na Bliskim Wschodzie, 8 lipca 2023

Potężna fala upałów rozszerza się na wschód, temperatura na Półwyspie Arabskim przekroczy 50 st. C., 8 lipca 2023

Z kolei w Polsce w kolejnych dniach lipca nie widać długotrwałej pełnej fali upałów. Co prawda nie będzie to zimny okres lata, bo zapowiada się sporo dni gorących z temperaturami 25-29 st. C. i okresami i miejscami z upałem 30 st. C. i lokalnie więcej, jednak na dłuższą falę upałów musimy jeszcze poczekać. O czekającej nas pogodzie w pierwszej połowie lipca dowiecie się niebawem w naszej najnowszej prognozie długoterminowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Mierzejjjka

Liczę na to że zaraz wrócą normalne temperatury, jakies 23 stopnie bo więcej to już tragedia, siedzieć z gazowaną ci... z cytryna nad basenem to jedyna rzecz którą mogę robić a nie jeszcze do pracy chodzić

06 lipiec 2023 - 08:47
Odpowiedz