| |
Zagrożenie!
We Francji niemal w całym kraju wprowadzono ograniczenie poboru wody

We Francji niemal w całym kraju wprowadzono ograniczenie poboru wody

Jak podaje rządowy portal Propluvia, najwyższy, czerwony alarm hydrologiczny obowiązuje w 81 francuskich departamentach. Obejmuje on najwyższą ich liczbę w historii. Z powodu suszy wprowadzono ograniczenie poboru wody. W 170 miejscach wody można używać tylko do tak zwanych celów priorytetowych.

Czerwony alarm obejmuje centralny pas Francji oraz południowy-zachód kraju, gdzie będzie obowiązywał do końca października. W niemal połowie departamentów objętych najwyższym alertem wprowadzono hydrologiczny stan kryzysowy.

Susza ograniczenie poboru wody Francja

Na terenach objętych czerwonym alarmem dozwolone jest użycie wody wyłącznie do picia oraz w celu zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego i sanitarnego. Całkowicie zabronione jest między innymi podlewanie upraw, ogrodów i terenów zielonych. W 43 francuskich departamentach, objętych pomarańczowym alarmem obowiązuje nakaz ograniczenia o co najmniej połowę poboru wody do podlewania upraw lub ograniczenie podlewania do 3 dni w tygodniu.

Francja boryka się z suszą po fali upałów, które nawiedziły ją w czerwcu i lipcu. Wówczas padł krajowy rekord temperatury maksymalnej we Francji, a także zanotowano liczne lokalne rekordy.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!