| |
Zagrożenie!

Ukraina: wzrost zachorowań na odrę

Jest pewien stereotyp, który mówi, że ze wschodu do Polski nic dobrego nie przyszło, może z wyjątkiem wschodzącego Słońca ;) Żarty odłóżmy jednak na bok, gdyż jak się okazuje, również na Ukrainie coraz popularniejsze stają się ruchy anty-szczepionkowe.

W trzech obwodach zaostrzono środki bezpieczeństwa w związku ze zwiększoną zachorowalnością na odrę – poinformował Paweł Buszko – korespondent Informacyjnej Agencji Radiowej z Kijowa.

Według szacunków tamtejszego ministerstwa zdrowia, duża część dzieci nie została zaszczepiona na tę wirusową chorobę. Na niektórych terenach takie dzieci nie mogą chodzić do szkół i przedszkoli.

Obwody na Ukrainie, gdzie wzrosła zachorowalność na odrę

Mapa Uraina Obwody

Od początku roku na Ukrainie zanotowano 1627 przypadków odry (w większości dzieci). Najwięcej zachorowań miało miejsce w obwodzie odeskim, oraz w dwóch zachodnich obwodach: tarnopolskim i iwano-frankowskim. W obwodzie odeskim, w wyniku powikłań odry dwoje dzieci zmarło.

Ukraińskie ministerstwo zdrowia wydało specjalne rozporządzenie. W trzech obwodach, w których zanotowano najwięcej przypadków odry, zwalnia ono chore dzieci z zajęć szkolnych i przedszkolnych i nakazuje, aby pozostałe dzieci przeszły obowiązkowe szczepienia.

Dane resortu zdrowia wskazują jednoznacznie - w zeszłym roku mniej niż połowa ukraińskich dzieci przeszła obowiązkowe szczepienia przeciwko odrze. W sierpniu tego roku jedynie 60% sześciolatków otrzymało drugą, obowiązkową dawkę szczepionki.


Komentarze
Katarzyna Łucja Szuba

Może Wy się zajmijcie pogodą lepiej.. :)

29 wrzesień 2017 - 16:49
Odpowiedz
DobraPogoda24

Czasami lubimy prowokować ;)

29 wrzesień 2017 - 20:32
Odpowiedz
Kinga Bogacz-Hadała

Wkurza mnie to. Gdzie nie spojrzeć temat szczepień... No ile można?!! Ale po DobraPogoda24 się nie spodziewałam...

30 wrzesień 2017 - 07:41
Odpowiedz
Zosia Szaflarska

Ja popieram takie posty niech ludzie widza co głupota ze sobą niesie...

30 wrzesień 2017 - 10:06
Odpowiedz