| |
Zagrożenie!
Oddasz odpady do recyklingu dostaniesz sadzonkę drzewa z certyfikatem

Oddasz odpady do recyklingu dostaniesz sadzonkę drzewa z certyfikatem

Dziś 09.09 w największych miastach Polski odbędzie się akcja "100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości". Wydarzenie organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uczestnicy imprezy będą mogli otrzymać sadzonkę drzewa. Aby ją dostać, należy przynieść odpady nadające się do recyklingu (10 sztuk odpowiedniego odpadu), mogą to być np. plastikowe butelki, zużyte baterie, puszki, makulatura. Do rozdania jest 100 tysięcy drzewek. - Będą to m.in. sadzonki dębu, klonu, jaworu i sosny - wymienia Sławomir Kmiecik, rzecznik Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki.

- Sadzonki wręczymy wraz z certyfikatem z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, a także z instrukcją sadzenia - dodał Kmiecik. Akcja rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy o 16.

Darmowe sadzonki akcja 100 tys. drzew niepodległa

Przykładowo, w Warszawie odbędzie się w kilku lokalizacjach, takich jak: Park Agrykola i Łazienki Królewskie, Park Skaryszewski, Plac Defilad, Multimedialny Park Fontann, Ogród Saski, Skwer Płyta Desantu i Park Górczewska. W tych miejscach na wszystkich zainteresowanych będą czekały namioty Narodowego Funduszu.

Akcja odbędzie się także w innych miastach m.in. w Kielcach, Szczecinie, Opolu, Poznaniu i Toruniu. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej organizatora nfosigw.gov.pl oraz na stronach regionalnych WFOŚiGW.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Niepodległa”. Ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.


Komentarze
Dariusz

Witam bardzo fajny pomysł ale czemu on jest ogłaszany w tym samym dniu? można by takie info podawać dożo wcześniej bo akurat mam kilka takich rzeczy do recyklingu ale muszę się przygotować i mam dużo miejsca do posadzenia rożnych drzewek

27 kwiecień 2021 - 22:11
Odpowiedz