| |
Zagrożenie!
Ocieplenie wkroczy do Polski. Temperatura wzrośnie do 9 stopni. Wiemy, kiedy będzie najcieplej i wróci zima

Ocieplenie wkroczy do Polski. Temperatura wzrośnie do 9 stopni. Wiemy, kiedy będzie najcieplej i wróci zima

Zapowiadaliśmy, że w 2 dekadzie grudnia 2021 w Polsce oczekujemy wzrostu temperatury po pierwszym okresie prawdziwej zimy i chłodnym dotychczas wydaniu pierwszego miesiąca meteorologicznej zimy. Prognoza pogody oczywiście się sprawdzi. Już dziś na krańcach zachodnich kraju temperatura późnym wieczorem wzrośnie do około 5-7 stopni C. Sprawdźmy, do kiedy utrzyma się ocieplenie, jaka będzie maksymalna temperatura oraz kiedy wróci ochłodzenie i zima do Polski.

Grudniowe ocieplenie w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie za okres 13-18 grudnia 2021

Grudniowe ocieplenie wkroczy do Polski. Temperatura wzrośnie do 9 stopni. Prognoza anomalii temperatury do 18 grudnia 2021

W kolejnych dniach ciepłe powietrze z zachodu będzie się przesuwać w głąb kraju na wschód, aczkolwiek na wschodzie i południowym wschodzie Polski wzrost temperatury będzie najmniej odczuwalny, ale i tutaj dodatnie temperatury dotrą i będą topić śnieg. Początkowo mróz w ciągu dnia, będzie jednak nadal występować miejscami we wschodniej Polsce.

Prognozowana temperatura w Polsce, 15 grudnia 2021

Ocieplenie wkracza do Polski. Prognoza temperatury 15 grudnia 2021, kiedy wróci ochłodzenie i zima

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami, najbliższym dniem, gdy na przeważającym obszarze kraju temperatura będzie dodatnia także w dzień zapowiada się środa 15 grudnia. Apogeum "grudniowego ocieplenia" oczekujemy około czwartku 16 grudnia. W tym dniu, zwłaszcza na północy, zachodzie i północnym zachodzie kraju temperatura wzrośnie nawet do 6-9 st. C.  

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 16 grudnia 2021

Ocieplenie w grudniu 2021 w Polsce. Prognoza temperatury 16 grudnia 2021. Do kiedy ocieplenie, czy wróci zima

Wraz z ociepleniem i przesuwaniem się cieplejszego powietrza z zachodu na wschód Polski, pokrywa śnieżna w rejonie jej występowania, będzie zanikać w oczach. Do około 16-17 grudnia w zasadzie śnieg stopnieje prawie w całym kraju poza regionami podgórskimi i górskimi.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 16 grudnia 2021

Pogoda w Polsce. Krótkie grudniowe ocieplenie, później wróci zima przed świętami. Prognoza temperatury anomalii temperatury 16 grudnia 2021

Ocieplenie będzie krótkie. Przed świętami wkroczy ochłodzenie do Polski

Prognozowane ocieplenie nie będzie długotrwałe i stałe. Po kilku dniach adwekcji łagodnego i cieplejszego powietrza nastąpią zmiany. Jeszcze w tym tygodniu od około 17-18 grudnia ponownie rozpocznie się spływ chłodniejszego powietrza do Polski. Już w sobotę 18.12, będą znowu regiony, gdzie temperatura w ciągu dnia może być ujemna.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 18 grudnia 2021

Kiedy wróci ochłodzenie, mróz, śnieg i zima ze śnieżycą w grudniu 2021 do Polski

To ponowne ochłodzenie na przełomie 2 i 3 dekady grudnia 2021 ma być kontynuowane przed świętami. Aktualnie ostatnia dekada grudnia zapowiada się bardzo chłodna w Polsce. Trend pogodowy nadchodzących dni przedstawia poniższa prognoza anomalii temperatury.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Boże Narodzenie przyniesie miłą niespodziankę dla fanów zimowej pogody, ale o tym dowiecie się więcej w kolejnej naszej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!