| |
Zagrożenie!
Od 16 kwietnia obowiązek noszenia maseczek przez wszystkich w miejscach publicznych! Czy można wymienić opony w czasie koronawirusa COVID-19?

Od 16 kwietnia obowiązek noszenia maseczek przez wszystkich w miejscach publicznych! Czy można wymienić opony w czasie koronawirusa COVID-19?

Nasza zapowiedź sprzed kilku dni o wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 stała się faktem. Na dzisiejszej 09.04 konferencji prasowej Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej od przyszłego czwartku 16 kwietnia 2020.

Obowiązek noszenia maseczek od kiedy kogo obowiązuje COVID-19 Czy mozna wymienić opony

Od tego dnia „wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy” - czytamy na stronie ministerstwa zdrowia.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dotychczasowe obostrzenia, dotyczące między innymi poruszania się w przestrzeni wspólnej, zakupów oraz miejsc pracy, będą obowiązywać co najmniej do 19 kwietnia. Z kolei szkoły i przedszkola będą zamknięte co najmniej do 26 kwietnia. Egzaminy ósmoklasisty i maturalny odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. Ponadto przez najbliższe dwa tygodnie zamknięty będzie ruch lotniczy, obowiązywać będą też kontrole sanitarne na granicach. Co najmniej do 3 maja będą zamknięte granice. Imprezy masowe nie mogą się odbywać do odwołania.

Czy można wymienić opony zimowe na letnie w czasie epidemii koronawirusa?

Czytelnicy pytają, czy sezonowa wymiana opon jest dozwolona w trakcie pandemii koronawirusa, bo słychać o wręczanych mandatach. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego poinformował, że wymiana opon jest możliwa, ale pod pewnymi warunkami. Związek podał, że zgodziło się na to Ministerstwo Zdrowia po interwencji tego związku, a także Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów.

-„Ministerstwo Zdrowia uznaje wymianę opon zimowych na letnie za czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb. Opony mogą zmienić kierowcy, którzy używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb. Ci, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz są objęci obowiązkową kwarantanną, mogą jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie”- czytamy w komunikacie PZPO.

PZPO zachęca do korzystania z usług serwisów wymiany opon, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusowi. Związek przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii.

DobraPogoda24, MZ, PZPO


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!