| |
Zagrożenie!
Nurkujący cyklon Yigit dotrze z północy. Będą śnieżyce i silne przymrozki. Załamanie pogody obejmie całą Polskę

Nurkujący cyklon Yigit dotrze z północy. Będą śnieżyce i silne przymrozki. Załamanie pogody obejmie całą Polskę

Nad obszarem synoptycznym Europy pojawił się cyklon Yigit. Ten nurkujący niż schodzący z północnego zachodu przyniesie załamanie pogody w Polsce. Spodziewamy się opadów śniegu i deszczu oraz miejscami wystąpienia śnieżycy, a także powrotu częstszych przymrozków. Spowoduje również chwilami silniejszy wiatr.

Cyklon Yigit zaciągnie arktyczne powietrze do Polski. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Europy na wysokości 1,5 km, 26 lutego 2023

Cyklon Yigit sprowadzi śnieżyce i przymrozki do Polski, prognoza opadów i temperatury 25 lutego 2023

Centrum omawianego niżu znajdzie się nad Morzem Norweskim już w piątek 24.02. W ciągu kolejnej doby zacznie się przesuwać z północnego zachodu na południowy wschód przez Skandynawię w kierunku Polski. Jego centrum pojawi się dokładnie nad naszym krajem w najbliższą sobotę 25.02, a później zacznie się odsuwać nad Rosję.

Cyklon Yigit namiesza w pogodzie nad Polską

Omawiany niż przyniesie sporo opadów mieszanych, w tym deszcz, śnieg i deszcz ze śniegiem. Miejscami będzie możliwa również krupa śnieżna, a nawet miejscami śnieżyca. Nie można również wykluczyć ryzyka lokalnych wyładować atmosferycznych. Zaciągnięta masa powietrze będzie chwiejna i miejscami mogą wystąpić burze.

Prognoza położenia cyklonu Yigit nad Polską z zasięgiem opadów deszczu i śniegu o godzinie 13:00, 25 lutego 2023

Cyklon Yigit przyniesie w Polsce śnieżyce, przymrozki i silniejszy wiatr, prognoza opadów 25 lutego 2023

Niż kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara będzie zaciągał do kraju nie tylko coraz chłodniejsze powietrze arktyczne, ale jego strefa opadów na froncie atmosferycznym będzie się dokładnie tak samo przesuwać zgodnie z kierunkiem cyrkulacji, czyli z północnego zachodu na południowy wschód i później na północny wschód.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 16:00, 25 lutego 2023

Śnieżyce i przymrozki w Polsce, cyklon Yigit namiesza w pogodzie, prognoza opadów 25 lutego 2023

Opady miejscami będą mieć umiarkowane i dość intensywne natężenie. W niektórych regionach opady śniegu mogą zacząć zabielać krajobrazy, aczkolwiek po opadach przy dodatniej temperaturze utrzymującej się w dzień śnieg zacznie topnieć. Mimo to, czekają nas w wielu regionach zimowe akcenty.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce około godziny 13:00, 25 lutego 2023

Silny wiatr i śnieżyce w Polsce, skutki cyklonu, prognoza wiatru 25 lutego 2023

Na zachód i południe od centrum niżu nasili się wiatr. Okresami mocniej powieje, zwłaszcza między wybrzeżem, województwami zachodnimi po Małopolskę. Na tym obszarze wiatr może osiągnąć do 50-70 km/h. Silniej powieje nad morzem oraz wysoko w górach i w tej części kraju być może meteorolodzy wydadzą alert przed silnym wiatrem. Przy takim wietrze w rejonie opadów śniegu mogą wystąpić zawieje śnieżne, które chwilowo ograniczą widzialność.

Prognozowane przymrozki w Polsce. Przewidywana temperatura o godzinie 07:00, 27 lutego 2023

Będą częste przymrozki w Polsce, wróci śnieg i przejdzie cyklon, prognoza temperatury 27 lutego 2023

W ostatnich dniach lutego czekają nas częste przymrozki w nocy i to na sporym obszarze kraju. Na znaczne ocieplenie i nadejście prawdziwej wiosny nadal musimy cierpliwie czekać.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!