| |
Zagrożenie!
Nowy Rok można powitać dwukrotnie. Sprawdź, jak to możliwe

Nowy Rok można powitać dwukrotnie. Sprawdź, jak to możliwe

W Polsce za ponad 11 godzin powitamy Nowy Rok 2020. Niewiele osób jednak wie, że Nowy Rok można powitać dwukrotnie w ciągu doby. Warto zwrócić uwagę na położenie stref czasowych. Dzięki nim można dwukrotnie wziąć udział w zabawie sylwestrowej. 

Przypomnijmy, pierwsi na świecie Nowy Rok powitają mieszkańcy Kiribati, a ostatni mieszkańcy i turyści na Hawajach. Z uwagi na to, że wyspy są położone dość blisko siebie i występuje między nimi różnica czasu, w tym linia zmiany daty, to pojawia się furtka do dwukrotnego witania nowego roku.

Mapa stref czasowych. Pierwsi Nowy Rok powitają mieszkańcy Kiribati, a ostatni Hawajów

Nowy Rok strefy czasowe

Polonijne biuro podróży z kanadyjskiego Toronto wpadło więc na pomysł, aby Nowy Rok powitać dwukrotnie i zaczęło oferować wyjątkowe wycieczki. Najpierw noc z 31 grudnia na 1 stycznia spędza się na Kiribati, a później samolotem lecimy na Hawaje, gdzie wielu gości powita Nowy Rok na deskach surfingowych na słynnej Waikiki Beach. Ze względu na różnicę stref czasowych, w ten sposób Nowy Rok rozpoczniemy dwukrotnie w ciągu doby! Na naszej stronie można śledzić mapę stref czasowych.

DobraPogoda24


Komentarze
Max

Jeżeli ktoś mieszka na wsch. w którymś przygranicznym mieście także może witać 2020 r. dwukrotnie. Przy granicy z Białorusią ma nawet 2 godz. czasu by wrócić do kraju i tu przywitać nowy rok.

31 grudzień 2019 - 13:50
Odpowiedz