| |
Zagrożenie!
Nowa Zelandia. Erupcja wulkanu na Wyspie White

Nowa Zelandia. Erupcja wulkanu na Wyspie White

Erupcja wulkanu na nowozelandzkiej Wyspie White zaskoczyła około 100 turystów przebywających w jego rejonie. Z informacji podanej przez miejscową policję wynika, że co najmniej 1 osoba zginęła, a ponad 25 osób zostało rannych. Prowadzenie akcji ratowniczej jest wstrzymane ze względu na zbyt niebezpieczne warunki.

Wulkan White Erupcja Nowa Zelandia

W mediach społecznościowych pojawiają się informacje o grupach turystów widocznych na kamerach przed erupcją na zboczach góry wulkanicznej. Niektórzy mówią, że widzieli również turystów wewnątrz krateru.

Wulkan White Erupcja Nowa Zelandia 2019

W momencie erupcji obraz zniknął. Wulkan jest położony w odległości około 50 kilometrów od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Aktualizacja godz. 10:55 - Najnowsze informacje mówią o co najmniej 5 ofiarach. Na miejscu wznowiono akcję ratunkową. Niewykluczone, że ofiar będzie więcej, gdyż na miejscu w czasie erupcji przebywa zagraniczna grupa turystów. Co ciekawe, mała Wyspa White jest własnością prywatną. Niemal codziennie odwiedzają ją setki turystów w ramach wycieczek organizowanych przez miejscowe firmy.

DobraPogoda24, AFP, Twitter


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!