| |
Zagrożenie!
Noce przyniosą mróz. Temperatura spadnie do -16 stopni. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najzimniej

Noce przyniosą mróz. Temperatura spadnie do -16 stopni. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najzimniej

Kolejne dni drugiej połowy stycznia 2023 przyniosą w Polsce nie tylko okresami śnieg i opady mieszane, ale nocami coraz częściej zaczną pojawiać się również temperatury ujemne. Na szczęście mróz nie będzie silny. Miejscami w rejonie większych przejaśnień i rozpogodzeń może być dwucyfrowy na poziomie około -16/-10 st. C., ale jego zasięg będzie często ograniczony. W tym czasie w innych regionach będzie słabszy. Mamy najnowsze prognozy temperatur, sprawdźmy, gdzie i kiedy mróz ma być największy.

Prognozowane położenie niżu nad Polską zaciągającego chłodne powietrze. Przewidywana temperatura na wysokości 1,5 km nad Europą, 21 stycznia 2023

Noce przyniosą mróz w Polsce, prognoza temperatury i zasięgu chłodnego powietrza 21 stycznia 2023

Przełom drugiej i trzeciej dekady stycznia przyniesie w Polsce w wielu regionach opady śniegu. W co najmniej kilku z szansą na powstanie pokrywy śnieżnej z tendencją do topnienia. Przechodzące niże kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara zaciągną także chłodne powietrze, dlatego najbliższe noce coraz częściej na coraz większym obszarze kraju zaczną przynosić mróz.

Prognoza zasięgu mrozu w Polsce o godzinie 07:00, 19 stycznia 2023

Będzie mróz w Polsce, prognoza temperatury 19 stycznia 2023

Najniższe temperatury będziemy notować w rejonach nocnych przejaśnień i rozpogodzeń, szczególnie w regionach z pokrywą śnieżną. Początkowo będą to, głównie regiony zachodnie i południowe, a później ujemne temperatury pojawią się coraz częściej w głębi kraju.

Prognozowany mróz w Polsce, 20 stycznia 2023 nad ranem

Mróz wraca do Polski, prognoza temperatury 20 stycznia 2023

Po pierwszej bardzo ciepłej połowie stycznia pojawi się więc zapowiadane ochłodzenie w Polsce, w tym ze śnieżnymi epizodami, ale mróz nie zapowiada się ekstremalny. Będzie wyjątkowo słaby, jak na statystycznie najchłodniejszy miesiąc w ciągu całego roku.

Prognozowany mróz w Polsce, 21 stycznia 2023 nad ranem

Mróz nasili się w Polsce, prognoza temperatury 21 stycznia 2023

Generalnie mróz nie będzie silny i ograniczy się przeważnie do niewielkiego kilkustopniowego spadku temperatur. Większy dwucyfrowy mróz pojawi się tylko miejscami i to w rejonach nocnych rozpogodzeń, w tym na południu w rejonach podgórskich.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 22 stycznia 2023 nad ranem

Kiedy wróci mróz i gdzie temperatury będą najniższe w Polsce, prognoza 22 stycznia 2023

Najnowsze prognozy przewidują, że noce z ujemnymi temperaturami staną się coraz bardziej powszechne i mogą się utrzymywać przez większość pozostałych dni stycznia, aczkolwiek nie zawsze każda noc przyniesie mróz w całej Polsce.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 23 stycznia 2023 nad ranem

Prognoza temperatury w Polsce, 23 stycznia 2023, gdzie będzie mróz

W bieżących codziennych prognozach będziemy weryfikować dane i wskazywać, gdzie spadki temperatur będą największe. Co ciekawe, mimo czekających nas zimowych epizodów i okresami ujemnych temperatur, to ochłodzenie będzie słabe. Wiele wskazuje na to, że styczeń 2023 ostatecznie i tak zapisze się w Polsce jako miesiąc bardzo ciepły, czyli zgodnie z naszą prognoza sezonową.

Aktualnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce, od początku miesiąca do 27 stycznia 2023. Mapa: meteomodel

Prognoza temperatury do 27 stycznia 2023 w Polsce, mimo mrozu będzie ciepły miesiąc

Prognoza sprawdzi się więc wyjątkowo dobrze, bo będzie to faktycznie ciepły styczeń i tak jak wskazywaliśmy poza górami tylko z epizodami zimowymi.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!