| |
Zagrożenie!
Nocą wrócą przymrozki. Temperatura spadnie do -4 stopni. Wiemy, gdzie w Polsce będzie najzimniej

Nocą wrócą przymrozki. Temperatura spadnie do -4 stopni. Wiemy, gdzie w Polsce będzie najzimniej

Po chwilowej przerwie do Polski wrócą nocne przymrozki. Będzie temu sprzyjać obecność wyżu z rozpogodzeniami oraz chłodne powietrze osiadające szczególnie w dolinach i zagłębieniach terenu. Istotny będzie również bardzo słaby wiatr, szczególnie we wschodniej połowie kraju. Temperatura miejscami przy gruncie (punktowo również na wysokości 2m) spadnie do około -4/-1 st. C. na południu Polski. Lokalne niewielkie przymrozki przy gruncie mogą się zdarzyć również na Mazurach, Warmii i Podlasiu, ale największe ich ryzyko w nocy obejmie południe Małopolski i Podkarpacia.

Zdjęcie satelitarne Polski z widocznymi rozpogodzeniami przed nastaniem nocy o godzinie 17:45, 9 października 2022. Dane: Eumetsat

Nocne przymrozki wracają do Polski, temperatura spadnie do -4 st. C., prognoza temperatury, 10 października 2022

Na satelitarnym zdjęciu kompozytowym widzimy zanikające lokalne zachmurzenie na wschodzie Polski i zasięg chłodnego powietrza charakterystyczny dla różowego i niebieskiego odcienia. To powietrze wraz z wypromieniowaniem ciepła z warstwy powierzchniowej, będzie stopniowo w kolejnych godzinach osiadać w dolinach. Najzimniej będzie w poniedziałek 10.10 nad ranem na południu Małopolski i Podkarpacia w rejonach podgórskich w rejonie Podhala i Bieszczadów.

Prognozowane przymrozki na południu Polski w Małopolsce o godzinie 07:00, 10 października 2022

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury, noc 9/10 października 2022, najzimniej w Małopolsce

Temperatura na tym obszarze, szczególnie przy gruncie spadnie nawet do -4/-1 st. C. Model dużej rozdzielczości Swiss HD wskazuje na południu Małopolski punktowo nawet -5 st. C.

Prognozowane przymrozki na południu Podkarpacia o godzinie 07:00, 10 października 2022

Przymrozki wracają do Polski, prognoza temperatury noc 10 października 2022 na Podkarpaciu

Przymrozki przy gruncie miejscami na wskazanym obszarze są jak najbardziej pewne, bo warunki atmosferyczne do takich spadków temperatur mamy bardzo dobre. Prognozy wskazują, że lokalnie przymrozek pojawi się również na standardowej wysokości 2m, zwłaszcza na południu Małopolski. 

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce na wysokości 2m o godzinie 05:00, 10 października 2022

Noc z przymrozkami w Polsce, prognoza temperatury 9-10 października 2022

Najbliższa noc 9/10 października 2022, ma być szczególnie zimna we wschodniej połowie kraju, gdzie temperatura spadnie w wielu miejscach na wysokości 2m do 1-4 st. C., a przy gruncie, zwłaszcza na południu Małopolski i Podkarpacia pojawi się przymrozek. Lokalny przymrozek nie jest również wykluczony na północnym wschodzie Polski.

Zimna noc w Polsce, lokalnie z przymrozkami. Prognozowana anomalia temperatury w Europie o godzinie 08:00, 10 października 2022

Noc z przymrozkami w Polsce, prognoza anomalii temperatury 10 października 2022

Mimo, że w ciągu dnia temperatury pozostają przyjemne na umiarkowanym poziomie, to noce w czasie rozpogodzeń i obecności wyżu będą okresami zimne o czym również świadczy nocna ujemna anomalia temperatury. O kolejnych nocach z możliwymi przymrozkami w Polsce będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!