| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie śnieżyce w Polsce. Spadnie do 10-15 cm śniegu. Nadciąga załamanie pogody

Noc przyniesie śnieżyce w Polsce. Spadnie do 10-15 cm śniegu. Nadciąga załamanie pogody

Do Polski z południa i południowego zachodu Europy nadciąga silne załamanie pogody niesione przez niż Robin. Jego niż wtórny ze strefą frontową w nocy zahaczy dzielnice południowe i południowo wschodnie kraju. Miejscami spadnie do 2-15 cm śniegu. Będzie to początek silniejszego załamania pogody, które obejmie znaczny obszar naszego kraju na początku grudnia.

Zachmurzenie frontowe niosące śnieżyce do Polski o godzinie 16:15 przed nastaniem nocy na 1 grudnia 2023

Noc na 1 grudnia 2023 przyniesie śnieżyce na południu Polski, na Podkarpaciu spadnie do 5-15 cm śniegu

Na aktualnym zdjęciu satelitarnym w podczerwieni widzimy ogromne pasmo zachmurzenia frontowego ciągnące się od zachodniej Europy po Ukrainę. Na tym obszarze utworzy się niż genueński, który poprzedza niż wtórny. Najbliższej nocy przemieści się nad Ukrainę i w tym czasie jego strefa opadów zahaczy południowo wschodnie regiony Polski.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce o godzinie 23:00 w nocy na 1 grudnia 2023

Noc na 1 grudnia 2023 ze śnieżycą w Polsce nadciąga załamanie pogody

Najbliższa noc przyniesie opady śniegu, od południowych krańców województwa śląskiego przez częściowo Małopolskę po Podkarpacie. Najmocniej popada w południowo wschodnich regionach, zwłaszcza w rejonie Bieszczadów. Na wymienionym obszarze Polski spadnie do 2-10 cm śniegu, a w Bieszczadach miejscami nawet do 15-20 cm. Zasięg śnieżycy zalecamy sprawdzać na radarze opadów, dzięki temu będziecie dokładnie wiedzieć gdzie pada śnieg.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce o godzinie 01:00 w nocy na 1 grudnia 2023

Prognoza opadów śniegu w Polsce w nocy na 1 grudnia 2023

Do piątkowego poranka prognozowana strefa opadów śniegu odsunie się z Polski nad Ukrainę. Będzie to jedynie namiastka większej śnieżycy, która dotrze nad nasz kraj i przejdzie między 1-3 grudnia. Najmocniej wtedy popada z soboty na niedzielę. Śnieżyca zasypie obszar szczególnie, od Lubelszczyzny przez Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę, Podkarpacie po Opolszczyznę, Kotlinę Kłodzką i województwo śląskie.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w południowo wschodniej Polsce do godziny 07:00, 1 grudnia 2023

Noc na 1 grudnia 2023 ze śnieżycą w Polsce, prognoza pokrywy śnieżnej

Omawianą sytuację pogodą możemy dokładnie sprawdzać na najnowszych mapach synoptycznych z naniesionymi frontami i niżami w Europie oraz w rejonie Polski. Na naszą uwagę zasługuje główny niż Robin oznaczony jako I. To właśnie on spowoduje silny atak zimy ze śnieżycą w najbliższy weekend.

Prognoza położenia niżu Robin niosącego śnieżyce do Polski ze strefą frontową o godzinie 13:00, 1 grudnia 2023

Śnieżyca nadciąga do Polski prognoza niżu Robin

Tuż przed nadejściem fali opadów śniegu wydamy najnowszą prognozę ze stosownym alertem i dokładną prognozą przyrostu pokrywy śnieżnej.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!