| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie śnieżyce i oblodzenia. Warunki na drogach w Polsce będą fatalne. Wydano alerty pogodowe

Noc przyniesie śnieżyce i oblodzenia. Warunki na drogach w Polsce będą fatalne. Wydano alerty pogodowe

Nad Polską przemieszcza się strefa frontowa związana z odsuwającym się niżem nad południowo wschodnią Europę. W wielu regionach opady nocą coraz częściej będą przechodzić w śnieg. Zimowe warunki już pojawiły miejscami na Lubelszczyźnie, Mazowszu, a nawet na Pomorzu Gdańskim. Zasięg zimy jeszcze bardziej się rozszerzy w kolejnych godzinach i do poranka spadnie nawet 5-10 cm śniegu. Spodziewane są również oblodzenia na drogach i chodnikach. Meteorolodzy wydali alerty pogodowe.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce w nocy na 18 listopada 2023

Noc na 18 listopada 2023 przyniesie śnieg i oblodzenia w Polsce, wydano alerty pogodowe

Śnieg do tej pory pada już w rejonie Warszawy, Otwocka i Siedlec. Biało zrobiło się również w Gdańsku. Strefa opadów śniegu zmieszana miejscami z deszczem będzie się przesuwać nocą przez wschodnie i środkowe dzielnice kraju w kierunku południowo wschodnim. Śnieżyce dotkną szczególnie Mazowsze, Lubelszczyznę i częściowo Ziemie Łódzką oraz Świętokrzyską. Nad ranem miejscami popada także na Podkarpaciu. Ponadto śnieżyć będzie na południu Polski w rejonach podgórskich.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce w nocy na 18 listopada 2023 nad ranem

Noc na 18 listopada 2023 ze śniegiem i oblodzeniami w Polsce

Warunki do występowania opadów śniegu w nocy nad Polską będą podtrzymywane przez adwekcję zimnego powietrza. W dolnej troposferze trzyma mróz, a tym samym deszcz przechodzi w śnieg. Na wysokości 1,5 km nad powierzchnią morza temperatury nocą będą się utrzymywać na poziomie około -8/-4 st. C.

Zimne powietrze nad Polską. Prognozowana temperatura na wysokości 1,5 km w nocy na 18 listopada 2023

Noc na 18 listopada 2023 przyniesie śnieżyce w Polsce, są alerty pogodowe

Meteorolodzy dla części regionów w Polsce wydali alerty pogodowe przed opadami śniegu oraz oblodzeniami. Po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu w wyniku ujemnej temperatury przy gruncie do około -4/-1 st. C., oblodzenia chodników i dróg są prognozowane miejscami szczególnie w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w nocy na 18 listopada 2023

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce w nocy na 18 listopada 2023

Alert pogodowy przed opadami śniegu wydano szczególnie dla Mazowsza, Lubelszczyzny, północno wschodnich powiatów Ziemi Łódzkiej, południowych dzielnic województwa warmińsko mazurskiego oraz dla rejonów podgórskich w Małopolsce, na Podkarpaciu i Śląsku. Miejscami do sobotniego poranka spadnie 5-10 cm śniegu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej przy uwzględnieniu także sobotniego dnia będzie większy.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!