| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie przymrozki. Temperatura w Polsce spadnie do -4 stopni. Sprawdź, gdzie będzie najchłodniej

Noc przyniesie przymrozki. Temperatura w Polsce spadnie do -4 stopni. Sprawdź, gdzie będzie najchłodniej

Najbliższa noc w Polsce przyniesie ustabilizowanie warunków atmosferycznych i poprawę pogody. Będzie to związane z wpływem antycyklonu, jaki przyczyni się do licznych przejaśnień i rozpogodzeń. Zanim do kraju napłynie cieplejsza masa powietrza, to nocne rozpogodzenia będą sprzyjać radiacji, czyli wypromieniowaniu ciepła zgromadzonego w warstwie przy powierzchni ziemi. Miejscami na południu Polski wrócą przymrozki. Temperatura w dolinach na południu Małopolski, zwłaszcza w rejonie Podhala spadnie miejscami do około -4/0 st. C.

Zasięg ustępującego zachmurzenia w Polsce i obszar pogodnego nieba przed nastaniem nocy o godzinie 18:00, 4 października 2022. Dane: Eumetsat

Noc przyniesie przymrozki w Polsce, mapa temperatury 5 października 2022

Na powyższym satelitarnym zdjęciu kompozytowym widzimy, że nad coraz większym obszarem Polski pojawiają się rozpogodzenia. Taka sytuacja sprzyja nocnym spadkom temperatury w czasie rozbudowy wyżu i jeszcze braku wyraźnej adwekcji cieplejszego powietrza, jakie zacznie napływać w kolejnych dniach.

Prognozowane przymrozki na południu Polski, 5 października 2022 o godzinie 04:00

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury noc 4/5 października 2022

Największe ryzyko przymrozków najbliższej nocy wystąpi na południu Małopolski w rejonach podgórskich, zwłaszcza w dolinach w rejonie Podhala oraz lokalnie na południe i południowy wschód od Nowego Sącza, szczególnie w rejonie miejscowości Piwniczna-Zdrój.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce na wysokości 2m, 5 października 2022 nad ranem

Chłodna noc w Polsce, gdzie będą przymrozki, prognoza temperatury 5 października 2022

Przymrozki będą możliwe tylko lokalnie i głównie przy gruncie. Na standardowej wysokości 2m zanotujemy, od około 1-8 st. C. we wschodniej połowie kraju, do 9-11 st. C. na zachodzie i północnym zachodzie (najwięcej na wybrzeżu).

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, noc 4/5 października 2022

Noc z przymrozkami w Polsce, prognoza temperatury 4/5 października 2022

Mimo, że w kolejnych dniach w Polsce znacznie się ociepli, gdyż temperatury w dzień miejscami osiągną lub przekroczą 20 st. C., to przejściowo zdarzą się jeszcze chłodne noce. Kolejnym przykładem będzie noc z 6/7 października. Wówczas lokalnie również nie wykluczamy niewielkich przymrozków, szczególnie przy gruncie.

Prognozowana temperatura przy gruncie w Polsce, 7 października 2022 nad ranem

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury w nocy 6/7 października 2022

Przymrozki w najbliższych dniach będą nieliczne i tylko lokalne. Na przeważającym obszarze kraju nie będziemy ich notować. Aktualnie większego ochłodzenia nie widać, co najmniej do połowy października. W tym okresie tylko pojedyncze dni miejscami mogą być przejściowo chłodniejsze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!