| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie burze. W tych regionach wyładowania zakłócą sen. Front nasunie się do Polski

Noc przyniesie burze. W tych regionach wyładowania zakłócą sen. Front nasunie się do Polski

Pierwszy dzień długiego weekendu przyniósł w Polsce oczekiwane ocieplenie, w tym miejscami upał, ale czekają nas również okresami zjawiska konwekcyjne. Już najbliższa noc przyniesie nieliczne lokalne burze związane z obecnością strefy frontu atmosferycznego nasuwającego się z zachodu. Miejscami na froncie wystąpi przelotny deszcz, niewielki grad i silniejszy wiatr. Nocne wyładowania mogą nam zakłócić sen w kilku regionach. To będzie dopiero wstęp do częstszych burz w kolejnych dniach.

Noc na 13 sierpnia 2023 przyniesie lokalne burze w Polsce

Noc na 13 sierpnia 2023 przyniesie burze w Polsce, wyładowania zakłócą sen

Kończący się dzień w Polsce przyniósł miejscami upał, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, bo temperatura we Wrocławiu i Legnicy wzrosła do 30-31 st. C., ale nocą z zachodu nasunie się szczególnie do północno zachodnich regionów zatoka niżowa z niezbyt aktywnym frontem chłodnym. Miejscami rozwiną się rozproszone przelotne opady konwekcyjne. Zjawiska nie będą gwałtowne, ale lokalne burze nocą zawsze wzbudzają dodatkowe zainteresowanie.

Prognozowany w nocy obszar chwiejnego powietrza nad Polską w którym lokalnie może wystąpić burza, godzina 01:00 13 sierpnia 2023

To będzie noc z burzami w Polsce, zagrzmi na zachodzie 13 sierpnia 2023

W nocy w rejonie wolno przemieszczającego się frontu w głąb kraju z zachodu na wschód, lokalnie będą możliwe burze z przelotnym deszczem z sumami opadów do 5-15 mm, punktowo z niewielkim gradem. Miejscami nasili się chwilami wiatr do 50-60 km/h. Burze na ogół nie przekroczą progu pierwszego stopnia alertu pogodowego, ale ze względu na zawsze niebezpieczne wyładowania, w tym szczególnie nocą zasługują na dodatkową uwagę.

Prognoza burz dla Polski na noc 13 sierpnia 2023 według IMGW

Potencjalne nieliczne burze wystąpią głównie w pierwszej części nocy. Umiarkowane ryzyko występuje lokalnie, zwłaszcza między województwem zachodniopomorskim i lubuskim po dolnośląskie.

Prognozowany obszar zatoki niżowej z nasuwającym się frontem, w którym lokalnie może popadać i zagrzmieć w nocy na 13 sierpnia 2023

Noc na 13 sierpnia 2023 z burzami w Polsce, zagrzmi w kilku regionach

W kolejnych dniach będzie kontynuowane ocieplenie w Polsce z dniami określanymi jako gorące i upalne. Temperatury w zależności od regionu i konkretnego dnia będą wzrastać przeważnie do około 25-35 st. C. Okresy słonecznej pogody będą także zakłócać rozproszone przelotne opady z burzami, w tym także nocne. Najnowsze prognozy konwekcyjne na każdą dobę znajdziecie w naszej zakładce prognoza burz. Jest aktualizowana o poranku.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!