| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie burze w Polsce. Zakłócą sen w kilku regionach. Ulewny deszcz i grad z silnym wiatrem na chłodnym froncie

Noc przyniesie burze w Polsce. Zakłócą sen w kilku regionach. Ulewny deszcz i grad z silnym wiatrem na chłodnym froncie

Z zachodu do Polski zbliża się chłodny wycinek frontu atmosferycznego, który najbliższej nocy miejscami przyniesie burze z ulewnym deszczem i gradem oraz z silnym wiatrem. Front zacznie wkraczać w obszar zalegania ciepłego powietrza, w którym pojawił się piekielny upał nad niemal całym krajem. Największe ryzyko burz obejmuje obszar szczególnie między Ziemią Lubuska i województwem zachodniopomorskim po lokalnie rejony ościenne.

Front chłodny z burzami zbliża się do zachodniej i północno zachodniej Polski o godzinie 19:30, 15 sierpnia 2023. Dane Eumetsat

Noc na 16 sierpnia 2023 przyniesie silne burze w Polsce, zakłócą sen w kilku regionach, spadnie ulewny deszcz i grad z silnym wiatrem

Zanim burze ponownie wkroczą znad Niemiec do Polski, to wcześniej mieliśmy wyjątkowy dzień z silnym upałem. Temperatura maksymalna w Ostrołęce na stacji IMGW sięgnęła aż 35,7 st. C. i to jest obecnie najwyższa temperatura w naszym kraju notowana w tym sezonie letnim. Niewykluczone, że podczas tej fali upałów będzie jeszcze cieplej i temperatura osiągnie lub przekroczy 36 st. C.

Burze zanotowane minionej doby w Polsce do godziny 20:35, 15 sierpnia 2023

Noc na 16 sierpnia 2023 z burzami w Polsce, wyładowania zakłócą sen w kilku regionach

Minionej doby w Polsce burze w nocy pojawiły się miejscami szczególnie na obszarze między Ziemią Lubuską i województwem zachodniopomorskim, czyli dokładnie tam, gdzie były prognozowane. Najbliższa noc może być podobna, bo również na tym obszarze występuje największe ryzyko burz.

Prognoza burz na noc 16 sierpnia 2023 dla Polski według IMGW

Prognozy te potwierdza także niemiecki model ICON, który wylicza wkroczenie aktywnej strefy frontowej z opadami i burzami szczególnie nocą nad północno zachodnią Polskę. W rejonie nocnych burz przemieszczających się z zachodu na północny wschód spodziewamy się intensywnych opadów deszczu z sumami opadów do 10-30 mm, lokalnie niewielkiego gradu oraz silnego wiatru w porywach do 50-75 km/h. Miejscami może zostać osiągnięty alert pierwszego stopnia przed burzami.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce do godziny 03:00, 16 sierpnia 2023

To będzie noc na 16 sierpnia 2023 z burzami w Polsce zaznaczy się front chłodny

W środę w ciągu dnia burze te miejscami sięgną województwa pomorskiego, ale po wyjściu nad Bałtyk zanikną nad krajem. W ciągu kolejnej doby ponownie pojawią się miejscami burze w Polsce, w tym nocne. O poranku wydamy aktualizację prognozy konwekcyjnej dostępnej w zakładce prognoza burz.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!