| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie atak zimy. Śnieżyce uderzą w kilku regionach. Spadnie do 10 cm śniegu

Noc przyniesie atak zimy. Śnieżyce uderzą w kilku regionach. Spadnie do 10 cm śniegu

Mimo, że w najbliższy weekend oczekujemy silnego ocieplenia szczególnie w południowej Polsce, to tuż przed nim w wielu regionach kraju pojawi się atak zimy. Przechodzące śnieżyce na froncie przypomną nam, jaką mamy porę roku. W nocy na froncie śnieg będzie intensywnie padać do tego stopnia, że powstanie pokrywa śnieżna. Warunki na drogach będą trudne. Ponownie trzeba będzie odśnieżać drogi i chodniki. Miejscami spadnie do 4-10 cm śniegu.

Zima przypomni się w kilku regionach. Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce o godzinie 24:00, w nocy na 9 lutego 2024

Noc na 9 lutego 2024 przyniesie atak zimy w Polsce, śnieżyce zasypią drogi

Obecnie po nocy opady śniegu miejscami występują na południu Małopolski i Podkarpacia. W trakcie dnia w południowych regionach kraju do wieczora uaktywni się strefa frontowa z opadami deszczu, które wieczorem i nocą miejscami przejdą w śnieg. Śnieżyce w nocy na piątek obejmą początkowo rejon Sudetów na Dolnym Śląsku, a także regiony, od północnych dzielnic województwa śląskiego i podkarpackiego przez świętokrzyskie, południową połowę lubelskiego po częściowo łódzkie oraz mazowieckie, zwłaszcza w południowej połowie tego regionu.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce o godzinie 01:00, w nocy na 9 lutego 2024

Noc na 9 lutego 2024 ze śnieżycami w Polsce, atak zimy zasypie drogi

Nocą opady śniegu największą intensywność będą mieć na obszarze, od Ziemi Świętokrzyskiej przez północne krańce Podkarpacia, południe Mazowsza po południowe dzielnice Lubelszczyzny. Na tym obszarze powstanie pokrywa śnieżna. Śnieg zasypie drogi i chodniki. W drodze do pracy w piątkowy poranek nie bądźmy więc zaskoczeni, że dzień trzeba będzie zacząć od odśnieżania samochodów.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce do godziny 07:00, 9 lutego 2024

Noc na 9 lutego z atakiem zimy w Polsce, śnieżyca zasypie drogi i chodniki

Miejscami na wymienionym obszarze w podanym terminie spadnie do 4-10 cm śniegu. To będzie ciężki i mokry śnieg, bo padający przy temperaturze w pobliżu 0 st. C. Mimo, że pokrywa śnieżna nie będzie wyjątkowo duża, to w przeciągu nocy zupełnie zmieni warunki atmosferyczne i trzeba będzie sobie przypomnieć o nadal trwającej zimie.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce o godzinie 07:00, 9 lutego 2024

Atak zimy wraca do Polski, prognoza śnieżycy 9 lutego 2024

Powrót zimy nie będzie jednak trwały, gdyż z południa za frontem w głąb kraju będzie się wdzierać ciepłe powietrze z opadami deszczu, które szybko przyczynią się do topnienia i zanikania pokrywy śnieżnej po nocy. W piątek w ciągu dnia obszar opadów śniegu przesunie się na północ, do północno wschodniej połowy kraju. Na południe od tego obszaru popada deszcz, a temperatura w południowych regionach kraju przekroczy 8-12 st. C.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!