| |
Zagrożenie!
W środę 03.10 niż Jessika przyniesie silniejsze porywy wiatru i przelotne opady

W środę 03.10 niż Jessika przyniesie silniejsze porywy wiatru i przelotne opady

W tym tygodniu warto zwrócić uwagę na prognozowany niż Jessika. Znajduje się on obecnie nad południową częścią Morza Norweskiego, ale w ciągu kolejnej doby 02/03.10 przesunie się przez południową Skandynawię nad Bałtyk aż dotrze nad pogranicze Litwy i Łotwy.

Prognozowany układ baryczny w środę 03.10 o godz. 14:00 czasu polskiego

Niż Jessica wichura

Jessika zwiększy poziomy gradient baryczny oraz przemieści nad krajem front okluzji. Z tego powodu spodziewamy się nasilenia wiatru oraz wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu, a lokalnie także krupy śnieżnej lub drobnego gradu, zwłaszcza w północnej połowie kraju.

Wiatr najsilniej powieje w rejonie wystąpienia przelotnych opadów konwekcyjnych, w porywach do 70-90 km/h. Poza tym porywy powinny być słabsze, przeważnie do 60-70 km/h.

Prognozowane porywy wiatru około południa w środę 03.10

Wichura Jessika

Wiatr w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim oraz częściowo w lubuskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim zacznie się nasilać już najbliższej nocy 02/03.10. W pozostałych regionach kraju silniej powieje okresami w środę 03.10 w ciągu dnia.

Pomiędzy strefami przelotnych opadów spodziewamy się również przejaśnień i miejscami przejściowych rozpogodzeń. Lokalnie może również zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie, od 10, do 14 st. C., lokalnie 15 st. C. w woj. lubuskim przy granicy z Niemcami. Z uwagi jednak na chwilami silniejszy wiatr, temperatura odczuwalna będzie niższa o kilka stopni.

Mapa: windy


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!