| |
Zagrożenie!
Niż Florenz przyniesie opady i silny wiatr 13/14.01

Niż Florenz przyniesie opady i silny wiatr 13/14.01

W pogodzie nie ma chwili wytchnienia. Przed nami dalszy ciąg dynamicznych warunków atmosferycznych, które tym razem sprowadzi niż Florenz ze strefą frontów atmosferycznych, które już od zachodu przekroczyły naszą granicę.

Prognozowany układ baryczny w poniedziałek 14.01 o godz. 13:00

Niż Florencja

Ciepły front przynosi obecnie opady deszczu, od zachodu stopniowo przemieszczające się w głąb kraju. Na wschodzie i południowym-wschodzie do wieczora przyniesie głównie opady śniegu i miejscami deszczu ze śniegiem (radar opadów on-line).

W ciągu nocy 13/14.01 niewiele się zmieni, nadal w całym kraju będą możliwe opady z wyraźnym podziałem ich rodzaju we wskazanych regionach. Ponadto w drugiej połowie nocy, znacznie nasili się wiatr w województwach zachodnich oraz na zachodnim i środkowym wybrzeżu.

Prognozowane przemieszczenie się strefy opadów i ich rodzaj, od niedzielnego 13.01 południa, do wtorkowego 15.01 poranka

Prognoza opadów niż Florencja

W poniedziałek 14.01 w ciągu dnia nadal silny wiatr z kierunków zachodnich i północno-zachodnich, będzie możliwy na wybrzeżu oraz w południowej połowie kraju, gdzie może osiągać 65-90 km/h. Jeszcze silniej powieje w górach, szczególnie w Karkonoszach. Z upływem dnia temperatura będzie spadać, bowiem za frontem napłynie znacznie chłodniejsze powietrze, które spowoduje w całym kraju przechodzenie opadów deszczu i deszczu ze śniegiem w opady śniegu. Niewykluczone, że lokalnie również zagrzmi.


Komentarze
Ben Wwa

Na jednym z portali zwrócono uwagę, że tak niskiego ciśnienia nie było u nas od bodajże 15-stu miesięcy. Jednak prawdziwym "niusem" jest nie to, że teraz taka zniżka nastąpiła, tylko to, że jej nie było tak długo. Kiedyś podobne uderzenia niżowe o tej porze roku nie były czymś nadzwyczajnym. Od wielu lat mamy do czynienia z pewnym procesem postępującego uspokojenia atmosfery w naszej strefie geograficznej.

14 styczeń 2019 - 09:35
Odpowiedz