| |
Zagrożenie!
Niż Colleen ze śniegiem dotrze do Polski. Śnieg spadnie w kilku regionach. Warunki drogowe będą trudne

Niż Colleen ze śniegiem dotrze do Polski. Śnieg spadnie w kilku regionach. Warunki drogowe będą trudne

Mimo, że od głównej śnieżycy we wschodniej, południowo wschodniej i północno wschodniej Polsce minęło już kilkadziesiąt godzin, to nadal w wielu miejscowościach po opadach 10-40 cm śniegu utrzymują się trudne warunki na drogach, a prąd jest przywracany do ostatnich odbiorców. Przed nami jednak kolejne opady śniegu związane z przejściem tym razem płytkiego niżu Colleen. Jego opady nie będą intensywne i długotrwałe, ale ich umiarkowane natężenie wystarczy, aby pokrywa śnieżna wzrosła i pojawiły się kolejne trudności na drogach. W czasie przejścia niżu spadnie w kilku regionach Polski do około 2-7 cm śniegu. Przy minusowej temperaturze śnieg nie będzie topnieć, a spowoduje przyrost do już istniejącej pokrywy.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do 15 grudnia 2022

Niż Colleen przyniesie śnieżyce w Polsce 14-15 grudnia 2022, będą trudne warunki na drogach

Na powyższej mapie na północy województwa podlaskiego i warmińsko mazurskiego mamy naniesione opady śniegu, jakie będą związane z efektem morza i odsuwającym się niżem z poprzedniej prognozy, a na pozostałym obszarze jest prognozowany śnieg, jaki wystąpi w czasie przejścia płytkiego niżu Colleen.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 19:00, 14 grudnia 2022

Śnieżyca pojawi się w Polsce, niż Colleen, 14 grudnia 2022

Opady śniegu o umiarkowanym i słabym natężeniu, tylko miejscami i chwilo większym wkroczą do południowej i południowo zachodniej Polski już w środę 14.12 późnym popołudniem lub pod wieczór. Śnieg popada miejscami na Dolnym Śląsku, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie regionu, na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i dalej w kierunku Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej, ponadto miejscami słabiej popada również w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 22:00, 14 grudnia 2022

Śnieg przyniesie w Polsce niż Colleen, prognoza opadów 14 grudnia 2022

W nocy z 14/15 grudnia strefa opadów śniegu zacznie się przesuwać na północny wschód kraju w kierunku Mazowsza, Lubelszczyzny oraz Mazur i Podlasia. 

Nowa śnieżyca w Polsce, gdzie spadnie śnieg noc 14/15 grudnia 2022

Natężenie opadów tylko okresami będzie mieć umiarkowane natężenie, ale wystarczające, aby we wspomnianych regionach spadło miejscami z kilka cm śniegu. To już wystarczy przy obecnej sytuacji do spowodowania kolejnych utrudnień na drogach, zwłaszcza, że w wielu regionach na wschodzie i południowym wschodzie nadal zalega błoto pośniegowe, ponadto jest mnóstwo nieodśnieżonych chodników.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 04:00, 15 grudnia 2022

Śnieg przyniesie niż Colleen, prognoza opadów w Polsce 15 grudnia 2022

W czwartek 15.12 o poranku strefa tych opadów będzie zanikać i odsuwać się za naszą wschodnią i północno wschodnią granicę. Nie będzie to więc silna śnieżyca, ale mimo to jest warta omówienia, bo przy ujemnej temperaturze każdy opad śniegu będzie się akumulował, a to ma znaczenie przy nadal trudnej sytuacji we wschodnich i południowo wschodnich regionach kraju. Kolejne opady śniegu pojawią się w Polsce 16 grudnia, ale spadnie w tym dniu również deszcz po cieplejszej stronie frontu, zwłaszcza na Podkarpaciu. O tym więcej będziemy informować w stosownej kolejnej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!