| |
Zagrożenie!
Niezłe prognozy na majówkę 2022. Pogoda ze słabnącym wałem wyżowym w Polsce. Wiemy, jaka będzie temperatura

Niezłe prognozy na majówkę 2022. Pogoda ze słabnącym wałem wyżowym w Polsce. Wiemy, jaka będzie temperatura

Z wielkim zaangażowaniem śledzimy najnowsze prognozy pogody na majówkę 2022 w Polsce. Aktualne wyliczenia numeryczne są nieco lepsze od poprzednich. Wiele wskazuje na to, że Polska między 1-3 maja znajdzie się w obszarze słabnącego wału wyżowego. Oznacza to, że przelotnych opadów będzie niewiele i będą one ograniczone pod względem zasięgu, ponadto możemy liczyć na przyjemne umiarkowane temperatury, zwłaszcza, że chwil ze słońcem również nie będzie brakować. Przy dwucyfrowych temperaturach i słabym wietrze, będą dobre warunki do grillowania. Sprawdźmy, jaka zapowiada się pogoda na majówkę w Polsce.

Wstępnie prognozowany wał wyżowy w czasie majówki 2022 w Polsce

Najnowsza prognoza pogody na majówkę 2022, słabnący wał wyżowy w Polsce

Aktualnie widzimy, że Polska w najbliższych dniach na przełomie kwietnia i maja dostanie się pod wpływ słabego antycyklonu, który klinem połączy się z wyżem znad Atlantyku w rejonie Wysp Brytyjskich. W ten sposób powstanie mało stabilny wał wyżowy. Taki typ pogody oznacza, że przelotnych opadów w Polsce będzie coraz mniej, a te, które wystąpią będą nieliczne, rozproszone i przelotne, które tylko na chwilę miejscami mogą nieco popsuć pogodę. Na ogół jednak ma przeważać dość pogodna aura z umiarkowaną temperaturą.

Pogoda na majówkę. Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 1 maja 2022

Najnowsza pogoda na majówkę 2022, prognoza temperatury 1 maja 2022 

Temperatury w Polsce mają być nieco bardziej wyrównane, aczkolwiek dalej będą regiony wyraźnie cieplejsze i chłodniejsze. Nadal najniższe temperatury są przewidywane nad samym morzem z uwagi na bryzę od strony morza oraz w regionach podgórskich. Na pozostałym obszarze w czasie majówki zanotujemy maksymalnie do 14-21 st. C.

Pogoda na majówkę. Wstępna prognoza temperatury w Polsce, 2 maja 2022 w Polsce

Pogoda na majówkę 2022, temperatura w Polsce, 2 maja 2022

W porównaniu do poprzednich wyliczeń, nieco inne w tym terminie ma być rozmieszczenie ośrodków barycznych nad Europą, a przez to najwyższe temperatury w Polsce są prognozowane szczególnie na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na południu województwa zachodniopomorskiego, zwłaszcza 1-2 maja.

Pogoda na majówkę 2022. Wstępna prognoza temperatury na 3 maja 2022

Pogoda na majówkę 2022, najnowsza prognoza temperatury w Polsce, 3 maja 2022

Prognozowane ochłodzenie w okolicach 3 maja najprawdopodobniej opóźni się o około 1 dzień, a przez to również w tym dniu zanotujemy przyjemne maksymalne temperatury w Polsce na poziomie około 15-21 st. C. Chłodniej ponownie ma być miejscami nad samym morzem oraz w regionach podgórskich. W tym dniu wał wyżowy ma zdecydowanie słabnąć, a przez to może się pojawić nieco więcej miejsc z rozproszonymi przelotnymi opadami, a nawet lokalnymi burzami.

Wstępnie prognozowane przelotne opady w Polsce, 3 maja 2022

Pogoda na majówkę 2022, prognoza opadów 3 maja 2022

Podsumowując, aktualne prognozy na majówkę w Polsce nie są złe. Temperatury maksymalne w zależności od regionu mają się wahać w przedziale około 14-21 st. C. Zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami okresowo małe, gdzieniegdzie w wyniku konwekcji rosnące okresowo do dużego. Lokalnie mogą się pojawić przelotne opady deszczu, a nawet punktowe burze, jednak będą one nieliczne i bardzo rozproszone, a to oznacza, że nie wszędzie popada. Zdecydowanie więcej miejsc z przelotnymi opadami i burzami oczekujemy około 4-5 maja. Niewykluczone, że ta strefa wejdzie nad Polskę dzień wcześniej lub później. Sytuację monitorujemy, będziemy o najnowszych prognozach informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Prorok

Przyjdzie taki czas, że nie tylko w maju, ale też w czerwcu i sierpniu ludzie cieszyć się będą i mówić, że nie jest źle, jeśli temperatury maksymalne będą wynosić 14-21 stopni. Zaprawdę powiadam wam i przestrzegam was, róbcie zapasy węgla, bo zima sięgać będzie od października do maja!

27 kwiecień 2022 - 15:52
Odpowiedz