| |
Zagrożenie!
Niezła pogoda na Wszystkich Świętych. Temperatura rozczaruje Polaków na północy. Mamy najnowsze prognozy

Niezła pogoda na Wszystkich Świętych. Temperatura rozczaruje Polaków na północy. Mamy najnowsze prognozy

Przed nami jeden z tych dni w roku, gdy Polacy tłumnie wybierają się na zewnątrz i liczą na stabilne warunki atmosferyczne. Najnowsza pogoda na Wszystkich Świętych zapowiada się nieźle, bo w ciągu dnia pojawią się przejaśnienia i miejscami rozpogodzenia, a zanikający i przelotny deszcz wystąpi tylko lokalnie. Jedynym rozczarowaniem będzie temperatura, ale to głównie na północy kraju. Wyższe temperatury na poziomie kilkunastu st. C. prognozuje w dzielnicach południowych. Zapraszam na szczegółową prognozę pogody.

Niższe temperatury w dniu Wszystkich Świętych na północy Polski. Prognozowana temperatura powietrza napływającego do Europy na wysokości 1,5 km, 1 listopada 2023

Najnowsza pogoda na Wszystkich Świętych 1 listopada 2023, temperatury rozczarują Polaków na północy kraju

Obecnie przez Polskę z zachodu na wschód i północny wschód kraju przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego na którym rozwinął się również płytki niż. Późnym popołudniem i wieczorem rozwinie się kolejna fala na froncie i wieczorem oraz w nocy na 1 listopada z południa i południowego wschodu w głąb kraju przejdzie bardziej wydajna strefa opadów z Małopolski, Śląska i Podkarpacia w kierunku Ziemi Świętokrzyskiej, Mazowsza i Lubelszczyzny. Niewykluczone, że lokalnie wystąpi także burza.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie w dniu Wszystkich Świętych o godzinie 13:00, 1 listopada 2023

Najnowsza prognoza i pogoda na 1 listopada 2023 we Wszystkich Świętych w Polsce

W środę chłodny front będzie już za naszą wschodnią Europą i znajdziemy się wtedy w obszarze pomiędzy polem niżowym znad południowo wschodniej Skandynawii oraz nasuwającym się z zachodu kolejnym głębokim cyklonem. Przejściowo między niżami wciśnie się obszar oddziaływania słabego wyżu znad Rumunii. Po przejściu chłodnego frontu napłynie chłodniejsze powietrze, dlatego temperatury będą niższe w porównaniu do ostatnich dni, gdy na południu Polski notujemy miejscami ponad 20 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce we Wszystkich Świętych, 1 listopada 2023

Pogoda na Wszystkich Świętych, prognoza temperatury w Polsce, 1 listopada 2023

Wybierając się na cmentarze musimy się cieplej ubrać szczególnie w północnej Polsce, gdzie będzie najchłodniej. Na obszarze od wybrzeża przez częściowo Kujawy po Warmię, Mazury i Podlasie zanotujemy maksymalnie do około 7-10 st. C. Podobne wartości na termometrach ujrzymy miejscami w rejonach podgórskich. Na pozostałym obszarze kraju zanotujemy maksymalnie do około 11-16 st. C. Najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Będą to więc umiarkowane wartości, ale nadal wyższe od normy wieloletniej.

Prognoza zachmurzenia i lokalnie zanikającego słabego deszczu w Polsce do godziny 10:00, 1 listopada 2023

Najnowsza prognoza pogody na 1 listopada 2023 dla Polski

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale z upływem godzin z postępującymi przejaśnieniami, a miejscami nawet z rozpogodzeniami szczególnie w drugiej połowie dnia i wieczorem, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Słaby i zanikający przelotny deszcz pojawi się tylko lokalnie i to głównie w pierwszej części dnia. Na ogół podczas popołudnia, gdy większość z nas odwiedza groby bliskich nie będzie potrzebny parasol.

Prognoza zachmurzenia w Polsce w dniu Wszystkich Świętych o godzinie 16:00, 1 listopada 2023

Pogoda na Wszystkich Świętych 1 listopada 2023, prognoza opadów, zachmurzenia i temperatury w Polsce

Wiatr przez większą część dnia będzie umiarkowany i słaby, tylko miejscami przejściowo silniejszy, głównie we wschodniej połowie kraju. Będzie to więc kolejny dzień bez zimowych akcentów w Polsce. Uroczystość Wszystkich Świętych już od wielu lat nie kojarzymy z zimową pogodą i ten trend nadal się utrzymuje.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!