| |
Zagrożenie!
Niepoważny alert RCB został wysłany do Polaków. To kpina i nadużycie. Ludzie są wściekli

Niepoważny alert RCB został wysłany do Polaków. To kpina i nadużycie. Ludzie są wściekli

System alertów RCB, który ma ostrzegać Polaków przed zagrożeniami atmosferycznymi niesionymi przez pogodę został nadużyty. Polacy otrzymali kuriozalny i niepoważny komunikat o zmianie standardu nadawania TV naziemnej od 25 kwietnia. Dla środowiska meteorologicznego to jest sytuacja niedopuszczalna i karygodna. Alerty RCB mają ostrzegać przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi mogącymi stanowić zagrożenie dla życia i mienia, a nie informować o sprawach, które nie mają wpływu na nasze bezpieczeństwo.

Niepoważny alert RCB rozesłano do Polaków. Nie informują o zagrożeniach pogodowych

Niepoważny alert RCB został wysłany dla województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Alert dotarł do milionów Polaków dziś przed południem. W wielu przypadkach wielokrotnie na ten sam numer telefonu.

Kuriozalny alert RCB rozesłany do Polaków, 23 kwietnia 2022

Kuriozalny alert RCB rozesłano do Polaków, informują o TV a nie o pogodzie

Polacy w komentarzach pod alertem nie pozostawiają suchej nitki. Jesteśmy oburzeni i kolejny raz chcielibyśmy z tego alertu zrezygnować, ale niestety obligatoryjnie jesteśmy zmuszeni do jego odbierania.

- Od kiedy TV naziemna stanowi zagrożenie bezpieczeństwa życia i zdrowia? Bo wg waszego FAQ do tego powinien służyć alert RCB. Gdzie mogę się wypisać z tego spamu? - pyta Aneta

- Państwo z RCB, przestańcie ośmieszać się takimi komunikatami. Macie informować o zagrożeniach, a nie o głupotach - dodaje Paweł

- Serio? Zmiana sposobu nadawania stanowi zagrożenie? Co za spam - napisał Mariusz

Brakuje nam słów na taką durnotę decydentów. System alertów RCB stworzony za ogromne środki coraz bardziej będzie nam się kojarzył z nadużyciem władzy i niepoważnym traktowaniem swoich obywateli.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
akartt

Dla obecnie sprawujących władze jest to sprawa poważna, straciliby tubę propagandową.

25 kwiecień 2022 - 11:00
Odpowiedz