| |
Zagrożenie!
Najnowsza pogoda na Wszystkich Świętych 2021. Temperatura 1 listopada w Polsce będzie powyżej normy

Najnowsza pogoda na Wszystkich Świętych 2021. Temperatura 1 listopada w Polsce będzie powyżej normy

Coraz bliżej do uroczystości Wszystkich Świętych. Dysponujemy najnowszą prognozą pogody, dlatego sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda na 1 listopada 2021. Przewidywana pogoda nie uległa zmianie względem wcześniejszych naszych prognoz. Dane jednoznacznie wskazują, że temperatura będzie powyżej normy dla tego okresu roku. Na termometrach zobaczymy kilkanaście stopni, a więc będzie to kolejny dzień, gdy na groby bliskich wybierzemy się przy dość ciepłej jesiennej pogodzie. Zimowych akcentów nie będzie, te ostatni raz 1 listopada notowaliśmy w latach 90-tych XX wieku. Niepewność dotyczy jedynie pojawienia się opadów deszczu w poszczególnych regionach, ale będą również dłuższe chwile ze słońcem, aczkolwiek spodziewamy się także nasilenia wiatru, który obniży temperaturę odczuwalną.

Najnowsza pogoda na Wszystkich Świętych 2021. Prognoza pogody zapowiada temperaturę powyżej normy, miejscami pojawi się deszcz, będą również dłuższe chwile ze słońcem

Pogoda. Polska 1 listopada 2021, będzie między ustępującym wyżem i strefą frontową nasuwającą się z zachodu

Na początek sprawdźmy, jaki będzie układ baryczny na początku listopada. Prognoza wskazuje, że Polska 1 listopada znajdzie się w obszarze pomiędzy ustępującym wyżem znad południowej Rosji, a nasuwającym się z zachodu frontem atmosferycznym związanym z rozległym obszarem niżowym znad rejonu Wysp Brytyjskich.

Prognozowana sytuacja baryczna w Europie, 1 listopada 2021

Pogoda na 1 listopada 2021. Najnowsza prognoza pogody na Wszystkich Świętych i święto zmarłych

Temperatura we Wszystkich Świętych w Polsce powyżej normy. Wiatr obniży temperaturę odczuwalną

We wcześniejszej prognozie pogody zapowiadaliśmy, że temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju sięgnie 13-17 st. C. Aktualna najnowsza prognoza nie uległa zmianie. Nadal podtrzymujemy, że takie wartości zobaczymy na termometrach.

Prognoza temperatury 1 listopada 2021 w Polsce, model GFS

Pogoda na Wszystkich Świętych 2021 w Polsce. Prognoza temperatury 1 listopada

Przewidywana temperatura o tej porze roku, będzie wyższa od normy wieloletniej o kilka stopni. Prognoza anomalii temperatury oparta na modelu ECMWF wskazuje, że temperatura w Polsce o co najmniej 3-5 st. C. przekroczy normę wieloletnią.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 1 listopada 2021

Najnowsza prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2021. Prognoza temperatury 1 listopada w Polsce i Europie

Z uwagi na to, że Polska znajdzie się w obszarze pomiędzy ustępującym niżem i nasuwającym się obszarem niżowym znad zachodniej Europy, to wzrośnie gradient baryczny, a przez to w ciągu dnia spodziewamy się nasilenia wiatru. Miejscami może obniżać temperaturę odczuwalną, aczkolwiek będzie to dość ciepły wiatr fenowy. Najsilniej powieje w górach, miejscami powyżej 80 km/h. W głębi lądu wiatr w porywach może osiągać do około 30-55 km/h. Dodajmy, że jest to prognoza wstępna i dane mogą ulec korekcie.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 1 listopada 2021

Prognoza wiatru na 1 listopada 2021. Najnowsza pogoda na wszystkich świętych 2021

Niepewna prognoza opadów deszczu

Aktualnie jedyna niepewność dotyczy terminu nasunięcia się strefy opadów deszczu związanych z frontem atmosferycznym. Amerykański model GFS przewiduje, że front wkroczy nad dzielnice zachodnie Polski o poranku, a następnie w ciągu dnia przesunie się do wieczora na wschód Polski. Przed frontem i za frontem ma być dość pogodnie.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 1 listopada 2021. Model GFS

Najnowsza pogoda na 1 listopada 2021. Prognoza pogody na wszystkich świętych i święto zmarłych

Inny wariant prognozuje obecnie model ECMWF, który wylicza utrzymanie się stabilnej pogody na przeważającym obszarze kraju przez znaczną część dnia. Dopiero późnym popołudniem lub pod wieczór na zachodzie Polski ma wejść front z opadami deszczu. Przed frontem ma być pogodnie.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 16:00, 1 listopada 2021. Model ECMWF

Pogoda na 1 listopada 2021. Jaka będzie temperatura, czy spadnie deszcz w Polsce

Kolejne aktualizacje prognoz jednoznacznie wskażą na precyzyjny termin pojawienia się opadów deszczu. Generalnie jednak, prognoza na Wszystkich Świętych jest dość korzystna. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Roman

To mieliście rację, bo gdzieś czytałem, że IMGW prognozował temperaturę w ciągu dnia z przymrozkami :)

27 październik 2021 - 11:53
Odpowiedz