| |
Zagrożenie!
Najnowsza pogoda na majówkę 2022. Ciepło w Polsce i deszcz tylko miejscami. Planujcie grilla

Najnowsza pogoda na majówkę 2022. Ciepło w Polsce i deszcz tylko miejscami. Planujcie grilla

Przed nami długi majowy weekend. Najnowsza pogoda na majówkę 2022 w Polsce zapowiada dość dobre warunki atmosferyczne. Temperatury będą bardzo przyjemne, bo sprawdzą się nasze wcześniejsze zapowiedzi. Na termometrach zanotujemy maksymalnie do 16-22 st. C., a lokalnie na południu może być nawet 23 st. C. Wyraźnie chłodniej będzie jednak nad morzem. Przelotnych opadów spodziewamy się niewiele, a te które wystąpią, będą mieć ograniczony zasięg. Generalnie, pogoda w czasie majówki będzie bardziej grillowa niż barowa.

Pogoda na majówkę. Prognoza temperatury w Polsce, 1 maja 2022

Najnowsza pogoda na majówkę, prognoza temperatury w Polsce, 1 maja 2022

W niedzielę 1 maja możemy liczyć na przyjemne temperatury na ogół na poziomie 16-21 st. C. Najcieplej, będzie miejscami na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Chłodniej jedynie na północy, zwłaszcza na wybrzeżu, gdzie zaznaczy się bryza od morza oraz lokalnie w rejonach podgórskich. Podobnie, jak w ostatnich dniach, zachmurzenie będzie umiarkowane i chwilami małe, miejscami okresowo rosnące do dużego i wtedy tylko punktowo może się zdarzyć nieliczny słaby i przelotny deszcz. Taka chwilowa lokalna zmiana pogody na pewno nie zakłóci nam odpoczynku.

Prognozowana temperatura w Polsce, 2 maja 2022

Najnowsza pogoda na majówkę 2022, prognoza temperatury w Polsce, 2 maja 2022

W poniedziałek 2 maja również czekają nas dość przyjemne temperatury. Na przeważającym obszarze kraju, temperatura wzrośnie do 16-20 st. C., a miejscami na południu, zwłaszcza w Małopolsce do 21-23 st. C. szczególnie w rejonie Tarnowa i Krakowa. Ponownie najchłodniej będzie na północy na wybrzeżu.

Prognozowane przelotne opady deszczu w Polsce, 2 maja 2022

Pogoda na majówkę 2022, najnowsza prognoza opadów w Polsce, 2 maja 2022

W ciągu dnia lokalnie rozwiną się chmury kłębiaste, z których może miejscami przelotnie popadać, a nawet przejść burza, jednak zjawiska nadal będą nieliczne i rozproszone, głównie na wschodzie i południu, a to oznacza, że nie wszędzie wystąpią. Wielkość i zasięg zachmurzenia możemy śledzić bezpośrednio na najnowszych zdjęciach satelitarnych.

Prognozowana temperatura w Polsce, 3 maja 2022

Najnowsza pogoda na majówkę 2022, prognoza temperatury w Polsce, 3 maja 2022

We wtorek 3 maja również powinno być dość ciepło, z temperaturą do 15-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, a miejscami na południu, zwłaszcza w Małopolsce do około 21-22, lokalnie 23 st. C. Znowu na północy kraju ma być chłodniej szczególnie nad morzem.

Prognozowane lokalne rozproszone przelotne opady deszczu w Polsce, 3 maja 2022

Jaka będzie majówka w Polsce, najnowsza prognoza pogody 3 maja 2022

Podsumowując, przed nami niezła pogoda w czasie majówki. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i okresami małe, w ciągu dnia okresami i miejscami rosnące do dużego. Przelotny deszcz, być może z lokalną burzą wystąpi tylko miejscami, głównie na wschodzie i południu. Będą to jednak zjawiska nieliczne i ograniczone pod względem zasięgu. Na ogół ma przeważać dość dobra pogoda z umiarkowanymi temperaturami, jedynie w nocy, głównie na północy i północnym wschodzie może się zdarzyć miejscami słaby przymrozek.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!