| |
Zagrożenie!
21 grudnia to najkrótszy dzień w roku. Po wprowadzeniu na stałe czasu letniego, dzień na północnym zachodzie Polski rozpocznie się po godzinie 09:20!

21 grudnia to najkrótszy dzień w roku. Po wprowadzeniu na stałe czasu letniego, dzień na północnym zachodzie Polski rozpocznie się po godzinie 09:20!

Tradycyjnie 21 grudnia przypada najkrótszy dzień w roku. Różnica w porze wschodu Słońca, między południowo wschodnimi krańcami kraju, a północno zachodnimi Polski przekracza godzinę! Przykładowo, wschód Słońca w Cisnej w Bieszczadach nastąpił dziś o godzinie 07:23, a w Świnoujściu nastąpił o godzinie 08:20. Słońce w południe wzniesie się na wysokość tylko 14,3 stopni nad horyzont. Warto przy tej okazji dostrzec różnicę, zwłaszcza w kontekście niewykluczonego wprowadzenia na stałe czasu letniego. Jeśli dojdzie w UE do ostatecznego porozumienia, to ten czas będzie obowiązywać przez cały rok. O ile po południu przyniesie nam wydłużenie dnia, to o poranku jego początek w zimie będzie przypadał bardzo późno, gdyż rzeczywistym naturalnym czasem w Polsce, jest czas zimowy.

21 grudnia, to najkrótszy dzień w roku. Różnica między najwcześniejszym, a najpóźniejszym wschodem Słońca w Polsce przekracza godzinę! Dane: Sat24

21 grudnia, najkrótszy dzień w roku, późny wschód Słońca na północnym zachodzie Polski, czy warto wprowadzić czas letni przez cały rok

Po wprowadzeniu czasu letniego, najkrótszy dzień w roku na północnym zachodzie Polski będzie się miejscami rozpoczynał dopiero po godzinie 09:16-09:20! To oczywiście wariant najmniej optymistyczny, ale za to po południu dzień będzie się kończył tam najpóźniej, bo dopiero po godzinie 16:40-16:50.

Najkrótszy dzień roku w Polsce. Godzina wschodu Słońca. Aby uzyskać czas letni, należy dodać 1 godzinę

Najkrótszy dzień w roku w Polsce, jaka różnica, czy warto wprowadzić czas letni

Najkrótszy dzień roku w Polsce. Godzina zachodu Słońca. Aby uzyskać czas letni, należy dodać 1 godzinę

Najkrótszy dzień w roku, o której godzinie zachód Słońca w Polsce przy czasie letnim

Tak to będzie wyglądać w praktyce przy wprowadzeniu czasu letniego na stałe. Czy taki wariant jest do zaakceptowania, czy lepiej zostawić dwukrotną zmianę czasu w ciągu roku?

DobraPogoda24


Komentarze
Hennio

Hmn, jak dla mnie wariat czasu letniego jest do zaakceptowania. Jakby nie patrzeć, to po południu na dłuższym dniu przez cały rok zależy chyba większej liczbie ludzi.

21 grudzień 2020 - 09:15
Odpowiedz
Monia

Bądź tu mądry i pisz wiersze. Spora różnica na obszarze tylko Polski, a co dopiero całej UE. I jak mają się porozumieć, to w ogóle jest możliwe?

21 grudzień 2020 - 09:22
Odpowiedz
Grzegorz

No ale przecież głównym problemem nie jest to, czy jest ciemno zimą, tylko szkodliwość przestawiania zegara biologicznego dla organizmu.

21 grudzień 2020 - 16:15
Odpowiedz