| |
Zagrożenie!
Nadciągają wichury, śnieżyce, ulewy i burze. Cyklon Nicolas namiesza w pogodzie. Ciśnienie będzie szybko spadać

Nadciągają wichury, śnieżyce, ulewy i burze. Cyklon Nicolas namiesza w pogodzie. Ciśnienie będzie szybko spadać

Odliczamy już godziny, jakie dzielą nas od załamania pogody. Obszar wyżowy niebawem zupełnie ustąpi i dostaniemy się pod wpływ układu niżowego. Zmianę warunków atmosferycznych przyniesie dość głęboki cyklon Nicolas, a po nim jego niż wtórny. Spodziewamy się wystąpienia wichury, śnieżycy, ulewy, a także możliwej lokalnej burzy. Zwiastunem nadciągającej zmiany w pogodzie będzie szybko spadające ciśnienie. Między 29-30 stycznia spadnie miejscami o około 25 hPa. Mamy najnowsze prognozy wiatru, opadów i trajektorii cyklonu.

Prognozowane położenie cyklonu Nicolas nad Finlandią względem Polski o godzinie 01:00, 31 stycznia 2023

Cyklon Nicolas załamie pogodę w Polsce, będą wichury, śnieżyce, ulewy i burze, prognoza ciśnienia 30-31 stycznia 2023

Nicolas powstanie nad północnym Atlantykiem i między 30-31 stycznia przemieści się przez Skandynawię, Bałtyk w kierunku Rosji. W tym czasie wpłynie bezpośrednio na warunki pogodowe w Polsce. Jego trajektoria ma być nieco bardziej wysunięta na północ względem wcześniejszych prognoz, co przełoży się na prognozę wiatru i temperatury.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 30 stycznia 2023

Cyklon Nicolas przyniesie śnieżyce, ulewy i wichury w Polsce, prognoza opadów 30 stycznia 2023

Z cyklonem Nicolas będzie związany front atmosferyczny, który przejdzie przez całą Polskę z północy na południowy wschód w najbliższy poniedziałek 30.01. Front w wielu regionach, zwłaszcza na wschodzie, w centrum i na południu przyniesie śnieżyce. Krajobrazy znowu się zabielą i będą trudne warunki atmosferyczne na drogach. Śnieg będzie jednak topnieć, bo za frontem temperatury będą dodatnie. Mimo to, w czasie opadów spowoduje utrudnienia na drogach, również ze względu na chwilami silny wiatr powodujące zawieje śnieżne.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 30 stycznia 2023

Załamanie pogody przyniesie cyklon Nicolas do Polski, będą śnieżyce, ulewy i burze, 30 stycznia 2023

Za frontem pojawią się liczne rozproszone opady konwekcyjne. W tym nieco chwiejniejszym powietrzu rozwiną się przelotne opady deszczu, miejscami śniegu i deszczu ze śniegiem, a także punktowo krupy śnieżnej. Lokalnie mogą wystąpić burze.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce w czasie przejścia cyklonu Nicolas, 30-31 stycznia 2023

Cyklon Nicolas, prognoza wiatru i wichury, 30 stycznia 2023

Najnowsza prognoza wiatru z uwagi na nieco zmienioną trajektorię niżu nieco zmniejszyła prędkość wiatru nad krajem. Najmocniej powieje miejscami na północy i zachodzie, w porywach do 75-90 km/h, szczególnie nad morzem. Silniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach oraz w głębi południowego Bałtyku, miejscami powyżej 90-100 km/h. Na pozostałym obszarze kraju porywy wiatru maksymalnie osiągną do około 50-70 km/h.

Prognoza rozproszonych opadów w Polsce o godzinie 13:00, 1 lutego 2023

Załamanie pogody w Polsce, mapa opadów 1 lutego 2023

Po odsunięciu się cyklonu Nicolas na pogodę w Polsce wpłyną jego niże wtórne i kolejne strefy frontowe. Pozostaniemy w obszarze niżowym, a to oznacza, że nadal miejscami co pewien okres będą występować opady mieszane. Okresami nasili się również wiatr, miejscami o sile wichury. Ponownie nie będą wykluczone burze.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 1 lutego 2023

Silny wiatr w Polsce, gdzie będą wichury, prognoza 1 lutego 2023

Przed nami znaczna zmiana warunków pogodowych. Po kilkudniowym okresie panowania zgniłego wyżu nastąpi przebudowa pola barycznego i ponownie dostaniemy się w obszar niżowy. Zalecamy sprawdzanie szczególnie od najbliższego poniedziałku 30.01 najnowszych prognoz bieżących w których dokładnie wskażemy, gdzie popada i gdzie wiatr będzie najsilniejszy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!