| |
Zagrożenie!
Nadciąga ulewa z południa. Spadnie do 20 litrów wody. Płytki niż przyniesie załamanie pogody

Nadciąga ulewa z południa. Spadnie do 20 litrów wody. Płytki niż przyniesie załamanie pogody

Od wielu dni marzymy od trwalszym okresie pogodnej wiosny, ale zanim będzie co najmniej kilka dni bez opadów w całym kraju, to czeka nas kolejne istotne załamanie pogody, jakie przyniesie w poniedziałek 17.04 strefa opadów deszczu związana z płytkim niżem znad Rumunii. Ulewa o umiarkowanym natężeniu w ciągu tego dnia będzie wędrować z południowego wschodu w głąb kraju na zachód. Miejscami w ciągu kilkunastu godzin spadnie do około 10-20 mm wody na m2 ziemi.

Płytki niż z południa przyniesie umiarkowane opady deszczu w Polsce. Prognozowana suma opadów do 18 kwietnia 2023

Ulewa z południa wkroczy do Polski, załamanie pogody przyniesie płytki niż, prognoza sumy opadów do 18 kwietnia 2023

Obecnie nie czekamy na deszcz, a na okres słonecznej i ciepłej pogody. Jest ona niezbędna aby wykonać prace ogrodowe i rolnicze, gdyż obecnie duża wilgotność gleby nadal temu nie sprzyja. Tak dużej wilgotności gleby o tej porze roku w Polsce nie było od lat. Aktualnie największa wilgotność gleby powierzchniowej, miejscami przekraczająca 95% jest na Dolnym Śląsku. W innych regionach wilgotność waha się od 60, do 90%.

Prognozowany zasięg nasuwającej się strefy opadów deszczu w Polsce o godzinie 11:00, 17 kwietnia 2023

Płytki niż przyniesie ulewy w Polsce, prognoza opadów 17 kwietnia 2023

Przed nami jednak kolejna istotna dostawa deszczu. W poniedziałek 17.04 nad ranem paczka deszczu zacznie wkraczać z południa nad Podkarpacie i w ciągu dnia zacznie się przesuwać na zachód przez południową połowę kraju. Przed południem z tej strefy będzie padać także miejscami na południu Lubelszczyzny, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej po lokalnie Górny Śląsk. 

Prognoza zasięgu ulewy w Polsce o godzinie 14:00, 17 kwietnia 2023

Załamanie pogody przyniesie płytki niż, gdzie będzie ulewa, prognoza opadów 17-18 kwietnia 2023

Około południa lub wczesnym popołudniem deszcz będzie padał nadal na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej po częściowo Lubelszczyznę oraz lokalnie Mazowsze, Ziemie Łódzką oraz dzielnice południowo zachodnie.

Prognoza zasięgu strefy opadów deszczu w Polsce o godzinie 20:00, 17 kwietnia 2023

Spadnie do 20 litrów wody, przejdzie ulewa, nadal duża wilgotność gleby, mapa opadów 17 kwietnia 2023 wieczorem

Wieczorem będzie padać szczególnie, od Mazowsza przez Ziemię Łódzką i Świętokrzyską po Małopolskę, Górny Śląsk i Opolszczyznę. Opady nadal będą się stopniowo przesuwać na zachód i południowy zachód kraju.

Prognoza zasięgu opadów o godzinie 23:00, 17 kwietnia 2023

Płytki niż z południa przyniesie załamanie pogody, przejdzie ulewa, dokładna prognoza opadów 17-18 kwietnia 2023

Opady będą stopniowo wędrować dalej nad Dolny Śląsk. Paczka deszczu przejdzie przez południową połowę kraju i  w tym przypadku nie obejmie dzielnic północnych, gdyż od północy opady będą blokowane przez wyż Petra, jaki pojawi się nad Skandynawią. Układ ten poprawi pogodę w naszym kraju na znacznym obszarze między szczególnie około 20-23 kwietnia. Więcej o tym dowiecie się w najnowszej prognozie długoterminowej na którą serdecznie niebawem zapraszamy. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!