| |
Zagrożenie!
Nadciąga śnieżyca ze wschodu. Spadnie ponad 10 cm śniegu. Zima wróci do tych regionów Polski

Nadciąga śnieżyca ze wschodu. Spadnie ponad 10 cm śniegu. Zima wróci do tych regionów Polski

Marzymy o ciepłej i słonecznej wiośnie z budzącą się przyrodą, ale niestety kolejny zimowy podmuch ze śniegiem ze wschodu nadciąga do Polski. Śnieżyce pojawią się na ciepłym froncie atmosferycznym związanym z wypełniającym się niżem z centrum nad zachodnią Ukrainą. Zimowe warunki pogodowe pojawią się szczególnie w południowo wschodnich regionach kraju. Miejscami spadnie ponad 5-10 cm mokrego i ciężkiego śniegu. Spodziewamy się miejscami trudnych warunków na drogach, ponadto lokalnie mogą wystąpić przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Zima wraca do Polski. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, jaki może wystąpić między 6-7 kwietnia 2023

Nadciąga śnieżyca ze wschodu, śnieg spadnie na ciepłym froncie, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce do 7 kwietnia 2023

Wcześniej śnieżyce związane z omawianym niżem Norbert pojawiły się w kilku krajach na Bałkanach, a najbliższej doby strefa ciepłego frontu ze śniegiem zacznie ze wschodu znad Ukrainy wkraczać do Polski. Będą to umiarkowane i miejscami okresowo intensywne opady śniegu lepkiego śniegu. Kierowcy, którzy już wymienili opony na letnie mogą mieć problem szczególnie na południu Polski przy podjazdach.

Prognoza zasięgu śnieżycy nasuwającej się do Polski o godzinie 08:00, 6 kwietnia 2023

Zima wraca do Polski, śnieżyca nasunie się ze wschodu, godzinowa prognoza opadów 6 kwietnia 2023

W czwartek 06.04 o poranku strefa opadów śniegu ze wschodu zacznie stopniowo obejmować województwo podkarpackie i lubelskie. Lokalne słabe opady mogą wystąpić również na Mazurach, Podlasiu oraz lokalnie na Mazowszu i Ziemi Świętokrzyskiej.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce o godzinie 11:00, 6 kwietnia 2023

Zima ze śnieżycą wraca do Polski, w tych regionach spadnie śnieg, mapa opadów 6 kwietnia 2023

Intensywne i umiarkowane opady śniegu w dalszej części dnia będą występować szczególnie na Podkarpaciu i zaczną sięgać od wschodu także Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej oraz przejściowo Mazowsza i dalej w kierunki Ziemi Łódzkiej. Jednocześnie za frontem od wschodu zacznie napływać również cieplejsza masa powietrza i miejscami śnieg zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz, zwłaszcza między Lubelszczyzną, Podlasiem i Mazurami, a później nieco dalej w głąb kraju ze wschodu.

Prognoza zasięgu śnieżycy i opadów deszczu w Polsce o godzinie 14:00, 6 kwietnia 2023

Śnieżyca na ciepłym froncie przejdzie przez Polskę, gdzie spadnie śnieg, prognoza opadów 6 kwietnia 2023

Po południu strefa opadów śniegu ma się rozciągać od Podkarpacia przez Małopolskę, miejscami Górny Śląsk, południowo zachodnie dzielnice Lubelszczyzny po Ziemie Łódzką. Lokalnie może popadać także na Warmii.

Prognozowana temperatura w Polsce w czasie śnieżycy o godzinie 14:00, 6 kwietnia 2023

Ciepły front i śnieżyca w Polsce, prognoza temperatury 6 kwietnia 2023

Mokry śnieg w Polsce ma padać przy temperaturze około 0-1 st. C., tylko w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia przy lekkim mrozie. W innych regionach temperatura w tym czasie również przy opadach mieszanych może miejscami sięgać 1-3 st. C. Cieplej będzie na krańcach wschodnich Podlasia oraz na zachodzie kraju.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce i opadów deszczu o godzinie 20:00, 6 kwietnia 2023

Gdzie spadnie śnieg i przejdzie śnieżyca w Polsce, prognoza opadów wieczorem 6 kwietnia 2023

Zimowe krajobrazy w Polsce w czwartek 06.04 do końca dnia pojawią się szczególnie na Podkarpaciu, w Małopolsce, miejscami na Górnym Śląsku, ponadto na Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej, a przejściowo w niektórych regionach zabielą się krajobrazy na Lubelszczyźnie i Mazowszu do czasu nadejścia opadów deszczu. Miejscami na wymienionym obszarze może spaść do 1-11 cm śniegu. Miejmy nadzieje, że będzie to już jeden z ostatnich powrotów zimy tej wiosny do Polski.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!